Skip to main content

44. Piesza Pielgrzymka Krakowska odbywać się będzie w dniach 6-11 sierpnia 2024 r. pod hasłem “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, jednak już od maja pielgrzymi mogą zapisać się na to wyjątkowe wydarzenie. 1 maja ruszają zapisy online na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Natomiast zapisy stacjonarne będą odbywać się w okresie czerwiec – lipiec w parafiach u przewodników grup, a w dniach 1 – 5 sierpnia w bazach poszczególnych Wspólnot.

Piesza Pielgrzymka Krakowska zrodziła się z idei Białego Marszu, który odbył się w 1981 r. W tym roku pielgrzymi już po raz 44. wyruszą przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej “w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny”. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, które podkreślają, iż każdy jest we wspólnocie Kościoła ważny i jednocześnie odpowiedzialny. Od Boga otrzymaliśmy talenty, którymi możemy dzielić się z innymi i w ten sposób budować wspólnotę Kościoła. Hasło to wskazuje również, że Kościół to nasz wspólny dom i miejsce otwarte dla wszystkich.

Piesza Pielgrzymka Krakowska to szczególny czas w trakcie roku, podczas którego pielgrzymi nie tylko przemierzają kolejne kilometry, ale także ofiarowują swoje troski i kłopoty, dziękują za otrzymane łaski oraz modlą się w intencjach własnych oraz bliskich. To czas fizycznego i duchowego pielgrzymowania, do którego wszystkich serdecznie zapraszamy.

Podobnie jak w poprzednim roku, również tym razem, na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską będzie można zapisać się w formie online – na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – oraz stacjonarnie – u księży przewodników oraz w bazach wspólnot w okresie późniejszym.

Opisy wspólnot i grup oraz informacje o prowadzonych przez nich formach zapisów dostępne są na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

Spotkajmy się na trasie 44. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej i wspólnie pielgrzymujmy do Matki Bożej Częstochowskiej!

ZAPISY ONLINE NA 44. PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ