Duchowe pielgrzymowanie

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zachęca, by Pielgrzymka Krakowska była czasem fizycznego i duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę całej Archidiecezji Krakowskiej. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy, aby wśród chorych, wśród rodzin pielgrzymów, a także w całej archidiecezji, osobom, które nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zaproponować „duchowe pielgrzymowanie”.

WYŚLIJ SWOJĄ INTENCJĘ
Zachęcamy do wysyłania próśb i intencji modlitewnych na adres pielgrzymki: pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl, które pielgrzymi będą polecali Panu Bogu. Intencje można przesyłać przez cały rok. Przed pielgrzymką oraz w jej trakcie będą one dostarczane do poszczególnych Wspólnot i polecane Panu Bogu przez pielgrzymów.

WESPRZYJ PIELGRZYMÓW MODLITWĄ
Zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez udział we Mszy św. na rozpoczęcie Pielgrzymki na Wawelskim Wzgórzu, w dniu 6 sierpnia o godz. 7.00 oraz w uroczystym powitaniu pielgrzymki na Jasnej Górze – 11 sierpnia od godziny 15.30 i uczestnictwa we Mszy św. na zakończenie Pielgrzymki pod szczytem Jasnej Góry – 11 sierpnia o godz. 19.00.

BĄDŹ Z NAMI ONLINE
Podczas pielgrzymki na fanpage’u na Facebooku [zobacz >>TUTAJ] zespół medialny będzie na bieżąco relacjonował każdy dzień pielgrzymowania. Oprócz tego publikowane będą codzienne homilie i rozważania dotyczące hasła pielgrzymowania.