Kolejny dzień kończymy podsumowaniem wydarzeń na trasach Wspólnot. Za pielgrzymami kolejne odcinki, a to oznacza, że Jasna Góra i obraz Matki Bożej Częstochowskiej jest już coraz bliżej! Stawiamy kolejne kroki w drodze #doMamy!

Wspólnota I

Po krótkim ok. 3-kilometrowym odcinku pielgrzymi rano dotarli do Smolenia, gdzie uczestniczyli w Eucharystii. Następnie ruszyli do Giebła i Skarżyć. Po drodze znaleźli nawet swoją ulicę 🙂

Wspólnota II

O poranku Dwójka u stóp Zamku Ogrodzieniec uczestniczyła we Mszy świętej, a stamtąd wyruszyła w dalszą drogę w stronę Kromołowa. Zatańczyła również Belgijkę w niecodziennej scenerii. Przed południem Wspólnota II dotarła do Zawiercia i Kromołowa. Po południu Wspólnota II dotarła do miejscowości Rudniki, gdzie wysłuchała konferencji o Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie – głosił ją ksiądz Marcin Filar. Młodzież z grupy 13 odśpiewała hymn tegorocznego ŚDM. Po konferencji ruszyli w dalszą drogę, m.in. na przedmieścia Myszkowa, gdzie odpoczywali na postoju i odwiedzili Matkę Bożą Mrzygłodzką. Po dotarciu do centrum Myszkowa, w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika Dwójka miała adorację Najświętszego Sakramentu, animowaną przez Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Krakowie.

Wspólnota III

Wspólnota III pielgrzymowała dzisiaj z Pilicy oraz Dobrej do Góry Włodowskiej, Kotowic i Jaworznika. To kolejny dzień na pielgrzymkowym szlaku! Wieczorem w Górze Włodowskiej odbył się koncert dla Wspólnoty III.

Wspólnota IV

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy w Wierbce na Mszy świętej, na której był wręczony puchar IV Wspólnoty Nowohuckiej (wczoraj mieliśmy rozgrywki piłki nożnej). Zrobiliśmy tam również zdjęcie grupowe 🙂 Pogoda dzisiaj była „każda” – i piękne słońce, i deszcze. Zaliczyliśmy postój w Pilicy w klasztorze, a także w lesie w Kiełkowicach. Dzień dziś zakończyliśmy w Rzędkowicach” – przekazała medialna Ania.

Wspólnota V

„Dziś lżejszy odcinek między dwoma długimi – ok. 23 km, Kąpiele Wielkie – Kroczyce, I jak codziennie – padał deszcz. Mimo wszystko idzie się super, a rano uczestniczyliśmy w Mszy św. z bp. Januszem Mastalskim” – przekazały nam medialne Wspólnoty V – Ola i Kasia.

Wspólnota VI

„Czwarty dzień naszego pielgrzymowania #doMamy dobiega końca, dlatego czas na podsumowanie tego, co działo się w Wspólnocie VI.

Dzień jak zwykle rozpoczęliśmy od Eucharystii. Na Mszy Świętej w kościele pw. Narodzenia NMP w Chechle zgromadziły się grupy: I, II i III, natomiast w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Niegowonicach modliła się grupa IV.

Po przejściu przez już zalesioną częścią Pustyni Błędowskiej nie obyło się bez tradycyjnego bigosu w Mitrędze oraz pysznego obiadu w Rokitnie Szlacheckim.

Dzisiejszą konferencję w ramach ich cyklu dotyczącego hasła 43. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę „Wierzę w Kościół Chrystusowy” poprowadził o. Piotr Graduszewski z Zakonu Przenajświętszej Trójcy, który jest tegorocznym przewodnikiem grupy I. Mówił on o tym, dlaczego Kościół jest dla każdego i dlaczego nasz Bóg jest z każdym mimo tego, że ma setki pięknych ołtarzy. Do tego, że Pan jest dla każdego, tak jak jego Kościół, przywoływał symbolikę niektórych części ubioru księdza w trakcie Mszy, np. humerału czy alby.

Po postoju i konferencji w Ciągowicach udaliśmy się przez las w kierunku miejsca odpoczynku. Pytacie pewnie, czy na postoju w Porębie tradycyjnie padało. Oczywiście, że padało, ale do tego stopnia złapała nas ulewa, że tego postoju nie było. 🙂

Czekamy z niecierpliwością na kolejny dzień naszych rekolekcji w drodze.” – podsumowuje dzień medialny Wspólnoty VI – Aleksander.

Wspólnota VII

Wspólnota VII rano ruszyła w kierunku postoju w Zawierciu. W Tusznawie uczestniczyła we Mszy świętej, a w Zawierciu posiliła się pysznym żurkiem.

Wspólnota VIII

Pielgrzymi ze Wspólnoty VIII zaczęli dzień Mszą Świętą w Zawierciu i ruszyli do miejscowości Mrzygłód oraz Myszkowa. Na nocleg Wspólnota VIII dotarła do miejscowości Żarki-Letnisko po południu. Wieczorem pielgrzymi modlili się na Adoracji.