Album Biały Marsz 17 maja 1981 roku – historia wydarzenia zapisana w systemie Braille’a. Miło jest nam poinformować, że dzięki wspaniałej pomocy Fundacji Alior Banku udało się przygotować i wydać ten album, którego celem jest przybliżenie wydarzenia historycznego ważnego dla Miasta Kraków i Polski oraz umożliwienie jego poznania przez środowisko osób niewidomych i słabowidzących.

alior

Pomysł zrodził się po wielu rozmowach z Polskim Związkiem Niewidomych, który zachęcał nas do tego wydawnictwa. Całość albumu opracowała śp. Ania Krajewska we współpracy z ks. Jackiem Pierwołą i Andrzejem Bac.

Album to skrócona dokumentacja wydarzenia Białego Marszu z 1981 roku, gdy po zamachu na Jana Pawła II studenci Krakowa odwołali Juwenalia i zorganizowali ok. 300-tysięczny marsz z Krakowskich Błoń na Rynek Główny. Biały Marsz został zakończony uroczystą Mszą Świętą na Krakowskim Rynku, odprawianą przez ks. kard. Franciszka Macharskiego i duszpasterzy akademickich Krakowa, w której wzięło udział ok. 500 tys. osób.

Album został wydrukowany w liczbie 200 sztuk w zapisie transparentnym, w zapisie Braille’a. Zostanie on poprzez Polski Związek Niewidomych przekazany bezpłatnie do bibliotek i czytelni dla osób niewidomych i słabowidzących.