Kolejna 43. Piesza Pielgrzymka Krakowska z Wawelu na Jasną Górę wyruszy już 6 sierpnia. Zatem już za 100 dni pielgrzymi spotkają się na Wawelu, by po uroczystej Mszy Świętej wyruszyć w drogę do ukochanej Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymka już tradycyjnie wyruszy w intencji Ojczyzny i Ojca Świętego, a jej hasłem są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

100 dni do 43. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej

Tematem przewodnim 43. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej jest hasło roku duszpasterskiego 2022/23, które zachęca do umocnienia więzi z Kościołem jako wspólnotą wierzących zmierzających razem do wspólnego celu, jakim jest Dom Ojca. To również bardzo ważne w kontekście pielgrzymowania we wspólnocie, która daje niezwykłą siłę i jest wyrazem Kościoła pielgrzymującego – Kościoła i modlitwy w drodze. Poprzez refleksję nad hasłem pielgrzymki, będziemy rozważać misję Kościoła i umacniać swoją przynależność do wspólnoty wierzących. Pielgrzymka to również idealna okazja do przekonania się, że to wszyscy wierzący razem stanowią Kościół.

Bardzo ważną kwestią i wartością każdej pielgrzymki jest wspólnota, którą tworzą pielgrzymi, podążający razem we wspólnym celu, wspierający się, ofiarujący za siebie modlitwę, gotowi do pomocy. Na drodze pielgrzymki, podobnie jak na codziennej drodze chrześcijanina, czekają na nas drogowskazy i znaki, czyli przykazania, które wskazują nam właściwą ścieżkę.

43. Piesza Pielgrzymka Krakowska, na której trasie spotkamy się za 100 dni, wyruszy w 8 wspólnotach. Część z nich na trasę wyruszy wcześniej, część natomiast nieco później, jednak inauguracja tegorocznej pielgrzymki, tak jak i poprzednich, odbędzie się na Wawelu 6 sierpnia. Dajmy świadectwo naszej wiary i wyruszmy razem w drogę, by przeżyć niezwykłe doświadczenie, które nie równa się z niczym innym. Kilka sierpniowych dni zostaje w naszych sercach i myślach już na zawsze, stając się duchowym paliwem na cały rok i zachętą do pogłębiania naszej wiary, rozwoju duchowego i spotykania się z Bogiem na modlitwie.

Już teraz warto być na bieżąco ze wszystkimi informacjami o 43. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej, na którą już niedługo ruszą zapisy. Dołączcie do nas w mediach społecznościowych, a już teraz świętujcie „studniówkę” tegorocznej pielgrzymki!