Skip to main content
Jak rozpoczynacie nowy tydzień? My w poniedziałek witamy Was pięknymi wspomnieniami z… Częstochowy! 31 października obchodzimy bowiem Światowy Dzień Miast, a Częstochowa to zdecydowanie jedno z naszych ulubionych miejsc! Z radością wracamy do tych ujęć i tej niezwykłej radości. Radosnego klimatu życzymy Wam na cały tydzień!
Koniec października witamy w mieście. I to jakim! Wracamy do Częstochowy, czyli celu naszej corocznej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę. Po raz pierwszy Światowy Dzień Miast był obchodzony w 2014 r. W tym roku świętujemy go bowiem już po raz 8. Jest to okazja, by zastanowić się nad rozwijaniem miast świata i budowaniem w nich zrównoważonej i odpowiedzialnej atmosfery. Inicjatywa ta została powołana przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Dla nas to natomiast świetna okazja, aby powrócić wspomnieniami do wizyty w mieście Matki Bożej Częstochowskiej. Chcielibyśmy odwiedzać je o wiele częściej! Wiążą się z nim piękne momenty, ponieważ to właśnie ono jest celem naszego pielgrzymowania. Mimo że dotarcie do tego celu wiąże się ze zmęczeniem, przemierzeniem wielu kilometrów i pokonaniem trudności, to jednak nic nie równa się z uczuciem, które towarzyszy pielgrzymom docierającym przed tron Matki Bożej Częstochowskiej. Zatem z Częstochową wiąże nas wyjątkowa relacja. Już tęsknimy za pielgrzymowaniem do tego miejsca i nie możemy się doczekać, gdy po raz kolejny wyruszymy w drogę – z Wawelu na Jasną Górę. Aby „przetrwać” ten czas oczekiwania, uwielbiamy wracać do pielgrzymkowych wspomnień – zarówno tegorocznych, jak i historycznych, bowiem na Jasną Górę pielgrzymujemy już od 42 lat! Wspaniała pielgrzymkowa atmosfera napędza nas przez cały rok i wlewa w nas nową energię na przeżywanie każdego dnia. Powrót na pielgrzymkową trasę nastąpi już za kilka miesięcy, a do tego czasu na pewno będziemy „częstować” Was pięknymi wspomnieniami.
Zatem ostatni październikowy poniedziałek rozpoczęliśmy w Częstochowie! Zostawiamy Wam piękne widoki z domu Matki Bożej Częstochowskiej, które pochodzą z tegorocznej pielgrzymki. Życzymy Wam jeszcze więcej takich wyjątkowych przeżyć!
Światowy Dzień Miast
Światowy Dzień Miast
Światowy Dzień Miast
Światowy Dzień Miast
Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej.