Skip to main content

7 sierpnia na trasie już za nami! Dzisiaj na trasie zameldowały się już wszystkie Wspólnoty! Niezwykle się z tego cieszymy i zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego podsumowania!

 

Wspólnota I

„Dzisiaj mszy w Smardzowicach przewodniczył bp Janusz. W swojej homilii nawiązywał do dzisiejszej Ewangelii, przyrównująć pielgrzymów do uczniów, do których Jezus wołał „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie”. Biskup Janusz mówił o licznych trudnościach i wyzwaniach, z którymi zmaga się Kościół i każdy chrześcijanin, dlatego musimy być gotowi do drogi, uzbrojeni w męstwo, łaskę Bożą, wiarę, nadzieję i miłość.
Ruszyliśmy w drogę przez zdecydowanie najpiękniejszych odcinek naszej pielgrzymkowej trasy: przez teren Ojcowskiego Parku Narodowego.
U stóp ojcowskiego zamku wysłuchaliśmy konferencji będącej świadectwem o działalności sekt, odciągających ludzi od Boga i manipulujących Bożym Objawieniem.” – przekazał nam Maks – korespondent z trasy. Następnie Wspólnota I dotarła do Skały, gdzie czekało na nią dłuższy odpoczynek i wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlitwą koronki do Bożego miłosierdzia odmawianą przed ołtarzem bł. Salomei żegnała gościnną Skałę Wspólnoty I. Ich ostatni odcinek prowadził do Zadroża – jak przekazała nam Gosia.

 

Wspólnota II

„O 7.30 rozpoczęliśmy dzień mszą świętą w Bramie Krakowskiej w Ojcowskim Parku Narodowym, której przewodniczył bp Damian Muskus. Następnie ruszyliśmy w dalszą trasę przez Ojców i Pieskową Skałę.” – zameldował Michał – korespondent medialny z trasy Wspólnoty II. W Sułoszowej Wspólnota Śródmiejska wysłuchała konferencji. Wspólnota II dzisiejsze pielgrzymowanie zakończyła o 21 w Sułoszowej.

 

Wspólnota III

„Dzisiejszy, drugi już dzień, rozpoczęliśmy uczestnicząc w Mszach Świętych w Naramie i Krasieńcu. Pogoda niektórych trochę przestraszyła, ponieważ było dość chłodno i padało, ale pokonując pierwsze kilometry okazało się, że lepszej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć! W ogóle nie było czuć zmęczenia i wszyscy ochoczo wyruszali z postojów, chcąc pokonywać kolejne kilometry. Na postoju w Skale przekonaliśmy się jak wielkie, i przede wszystkim otwarte na pielgrzymów serca, mają tamtejsi mieszkańcy oraz księża i wszyscy posługujący przy parafii. Odcinek ze Skały do Zadroża, to kilka naprawdę bardzo wymagających kilometrów. Szliśmy asfaltową drogą, nie mając wokół siebie ani jednego drzewa, które mogłoby dać nam cień. Ponadto, odcinek ten jest wyjątkowy ze względu na to, że niesiemy ze sobą Najświętszy Sakrament i większość czasu maszerujemy w ciszy, poświęcając go na indywidualną modlitwę. Zadroże to już półmetek – przed nami ukazał się ostatni odcinek i przede wszystkim perspektywa dojścia na noclegi, które dzisiaj mają miejsce w Jangrocie i Trzyciążu. O 20:00 czeka nas jeszcze adoracja w kościele w Jangrocie, a potem już tylko czas na sen i zebranie sił na jutrzejszy dzień!” – przekazała nam korespondentka medialna Wspólnoty III – Agata.

 

Wspólnota IV

Wspólnota IV dzień rozpoczęła Mszą świętą w Skale. Do przejścia miał dzisiaj ok. 21 kilometrów, a ich celem był Wolbrom. Trasa prowadziła przez Pochybie i Zadroże. To kolejny piękny dzień dla Wspólnoty Nowohuckiej i piękne krajobrazy na trasie.

 

Wspólnota V

Wspólnota V dzień rozpoczęła od Mszy świętej. Później pokonywała kolejne kilometry, a na jej trasie znalazły się m.in. Więcławice i Wilczkowice, gdzie zostali przyjęci niezwykle ciepło i gościnnie. Po przejściu wielu kilometrów dotarli na nocleg do dwóch miejscowości – Iwanowic i Sieciechowic. To był kolejny dzień na trasie tej wspaniałej Wspólnoty!

 

Wspólnota VI

„Za wspólnotą VI Skawina-Czernichów-Krzeszowice dzień pełen wrażeń. Poranna msza była również prymicjami naszych 3 neoprezbiterów – ks. Pawła, ks. Mateusza i ks. Marcin, którzy udzielili nam potem uroczystego błogosławieństwa. Popołudnie w trakcie konferencji w Krzeszowicach został poświęcony znak nowopowstałej grupy IV. Następnie wyruszyliśmy pierwszy raz na szlak z grupą zieloną pod wezwaniem Świętego Jana Pawła II” – przekazał nam nasz korespondent ze szlaku Arek.

 

Wspólnota VII

Dzisiaj Wspólnota VII w pełnej okazałości pojawiła się na trasie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej! Pielgrzymowanie rozpoczęła od Mszy świętej, której przewodniczył ks. bp Damian Muskus, a punktualnie o 14.00 ruszyła #doMamy! Jeszcze wcześniej z Zagórza do Chrzanowa pielgrzymowała grupa spytkowicka Wspólnoty VII, która swoją trasę rozpoczęła już wczoraj.

 

Wspólnota VIII

Wspólnota VIII wyruszyła dzisiaj z Płok. Pielgrzymowała przez Żuradę, a później dotarła do Olkusza. Korespondentka z trasy – Ola – przekazała, że dzisiejsza trasa jest niczym spacerek, ponieważ było to zaledwie 18 kilometrów. Następnie ruszyli do Bogucimia Dużego, gdzie również mieli postój. Dotarli do Jaroszowca, gdzie Wspólnota VIII uczestniczyła we Mszy świętej. Wieczorem Wspólnota miała zaplanowaną adorację. Jednak warto wspomnieć o wyjątkowym wydarzeniu na trasie, ponieważ Wspólnota Suska obchodzi swoje 20-lecie, stąd duchowni tej Wspólnoty – ks. Sebastian Kozyra – przewodnik oraz ks. Maciej Półtorak otrzymali symboliczne upominki! Wspólnocie VIII gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspólnych pielgrzymek.

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej!