Skip to main content

Mimo że 42. Piesza Pielgrzymka Krakowska rozpocznie się za nieco ponad tydzień, to już od poprzedniego tygodnia #doMamy pielgrzymowali wyjątkowi goście! Grupa ok. 70 Hiszpanów przybyła do Krakowa, by właśnie z tego miasta pielgrzymować na Jasną Górę! Po Mszy świętej wyruszyli oni w drogę pod opieką porządkowych Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej! Przesyłamy Wam od nich gorące pozdrowienia, a jednocześnie zachęcamy, abyście również Wy podążyli śladami naszych przyjaciół z południa Europy!

Meldujemy, że 25 lipca – we wspomnienie św. Jakuba – patrona Hiszpanii, a także pielgrzymów – młodzież dotarła przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. Już teraz przesyłamy Wam relację z trasy z pierwszej ręki!

“Hiszpanie – z Barcelony – dotarli na Jasną Górę. Młodzież niezwykle wdzięczna i szczęśliwa. Podczas pielgrzymki nie mieli telefonów ani własnych pieniędzy. Taki mały szczegół, by lepiej przeżyć pielgrzymkę. Czy my również byśmy tak potrafili?”

Jeśli jeszcze nie zapisaliście się na 42. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską, mamy nadzieję, że te relacja oraz zdjęcia, skutecznie przekonają Was, że w tym roku razem #idzieMydoMamy! Hiszpanie do Matki Bożej Częstochowskiej podróżowali 5 dni. Mimo towarzyszącego im zmęczenia, do celu dotarli bardzo szczęśliwi. Przebyli niezwykłą podróż, która z dwóch barcelońskich parafii doprowadziła ich do Krakowa, a następnie do najważniejszego celu pielgrzymkowego w Polsce. Ta wyjątkowa inicjatywa narodziła się w sercu ks. Ferrana Lorda Donata posługującego w tych wspólnotach. Dlaczego właśnie do Matki Bożej Częstochowskiej podróżowali Hiszpanie? Ponieważ ks. Ferran Lord Donat podczas Światowych Dni Młodzieży w 1991 r., które odbywały się nie gdzie indziej, jak w Częstochowie, a w których uczestniczył również św. Jan Paweł II, odkrył swoje powołanie. Do dzisiaj lubi wracać do miejsca, w którym wszystko się zaczęło i pokazywać je innym. Co więcej, jest zafascynowany osobą i nauczaniem św. Jana Pawła II – papieża z Polski, dla którego niezwykle ważnymi miejscami były zarówno Kraków, jak i Częstochowa.

Pielgrzymka Hiszpanów jest również owocem czasu Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbyły się w Polsce – w Krakowie. Ponieważ właśnie podczas tego wydarzenia Hiszpanie gościli w Wieliczce i niezwykle upodobali sobie naszą ojczyznę.

Już dzisiaj dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej! Zapisz się online, ponieważ w tym roku razem #idzieMYdoMamy!

Hiszpanie pielgrzymowali z Krakowa na Jasną Górę
Hiszpanie pielgrzymowali z Krakowa n
Hiszpanie pielgrzymowali z Krakowa n
Hiszpanie pielgrzymowali z Krakowa n
Hiszpanie pielgrzymowali z Krakowa n
Hiszpanie pielgrzymowali z Krakowa n
Hiszpanie pielgrzymowali z Krakowa n
Hiszpanie pielgrzymowali z Krakowa n
Hiszpanie pielgrzymowali z Krakowa n