Skip to main content

Do Matki pozostało kilkadziesiąt kilometrów i zaledwie kilkanaście godzin!

Tak mijał piąty dzień pielgrzymki:

Wspólnota 1

Przedostatni dzień pielgrzymowania jest dla nas dniem bardzo wyjątkowym. Pomimo zmęczenia i trudów w ostatnim czasie, nadal wędrujemy w świetnych humorach. Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą we Włodowicach, skąd ruszyliśmy do Mirowa na pierwszy postój. Po krótkim odpoczynku wędrowaliśmy dalej przez malownicze tereny, podziwiając piękno przyrody, aż dotarliśmy do Leśniowa. Tam po odpoczynku oraz tradycyjnym w tym miejscu ,, chrzcie” osób które na pielgrzymce są pierwszy raz, oddychaliśmy krótkiego wykładu o historii Leśniowa, niezwykłych wydarzeniach z tego miejsca oraz niesamowitej sile modlitwy. Po odmówieniu o godz. 15.00 koronki do Bożego Miłosierdzia wyruszyliśmy na dalszy szlak na noclegi do Przybynowa oraz Zaborza.

Wspólnota 2

„U nas konferencja z udziałem Stowarzyszenia Misji Afrykańskiej ❤️Wysłuchaliśmy kilku świadectw misjonarzy o powołaniu i doświadczeniach z tej trudnej drogi!” O 15.00 Dwójka łączyła się modlitewnie z Franciszkańską 3 i Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, błogosławiąc Mu na dalszą posługę i prosząc o wszystko, czego potrzebuje, by głosić Ewangelię z mocą.

Wspólnota 3

We wspaniałych humorach wyruszyliśmy dziś na półmetek naszej wędrówki do Mamy. Podczas pierwszego postoju mogliśmy podziwiać piękne Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, później odpoczywaliśmy na łąkach 🙂 idąc drogami pośród lasu, modląc się i śpiewając, podziwialiśmy piękno natury. Teraz zanosi się na deszcz, który z pewnością ochłodzi nas wszystkich!! Przed nami już ostatnie na dziś kilometry, w dniu dzisiejszym trasa była najdłuższa i najcięższa!! Dotarcie na nocleg przyniesie nam z pewnością satysfakcję i pozwoli przygotować się na jutrzejsze spotkanie z naszą Matką.

Wspólnota 4

Czwórka dziś szła z werwą i radością godną pierwszego dnia pielgrzymki! Karan i 26ka wyrażały radość wszystkich pielgrzymów Czwórki, którzy czują już bliskość Mamy. Uwiecznieni dziś zostali: najmłodszy i najstarszy pielgrzym – w ojcowskich objęciach ks. Krzysztofa.

Wspólnota 5

Jesteśmy już dosłownie o kilka kroków od celu. Jutro dobiegnie kres naszej wędrówki #doMatki
Jednak najpierw musimy przetrwać dzień dzisiejszy, co nie będzie łatwe…
Dzisiaj pokonamy około 40 kilometrów, teren również prosty i przyjemny nie będzie
Jednak na drodze Piątki żadna przeszkoda nie stanowi problemu. Dotrzemy do Poczesnej, gdzie odbędzie się ostatni już nocleg naszych pielgrzymów…

Aby dzisiejszy dzień był uświęcony łaską Ducha Świętego, tradycyjnie zaczynamy od mszy świętej w kościele w Kroczycach”. Piąteczka rozlewała Bożą miłość na wszystkich i na wszystkie sposoby – Miłość dosięgła nawet Straż Miejską.

Wspólnota  6

„Dzisiaj podczas konferencji w Lgocie Mokrzesz usłyszeliśmy słowo o modlitwie Jezusa. Zawsze szedł na miejsce osobne i w cichości serca rozmawiał z Ojcem. My też zostaliśmy do tego zaproszeni”.

Wspólnota 7

Siódemka donosiła: „Przedostatni dzień zmagań nie oszczędza nam atrakcji, radości, energii – wszystko dzięki muzycznym, dzięki którym tak dobrze nam się idzie. Do tego dobre słowo ks. Jana i wymarzona pogoda!” Siódemka wieczorem transmitowała live z konkursu Sacrosong w Jastrzębiu – to wydarzenie muzyczno-modlitewne zjednoczyło całą wspólnotę w uwielbianiu Pana za jego dobroć.

Wspólnota 8

Ósemka dziś skupiła się na modlitwie i na ostatnich kilometrach dzielących ją od Matki z Jasnej Góry. W Godzinie Miłosierdzia łączyła się modlitewnie z Arcybiskupem.