Skip to main content

We wtorek 6 listopada w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich na ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie odbyło się spotkanie koordynatorów Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej i księży przewodników wspólnot z Metropolitą Krakowskim, Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.

Wspólne spotkanie miało na celu podsumowanie przebiegu i organizacji minionej XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę oraz podjęcie kwestii dotyczących organizacji przyszłorocznych edycji. Wśród tematów rozmów pojawiły się pomysły dotyczące m.in. zintensyfikowania współpracy z Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie poprzez zaproszenie kleryków i diakonów do wspólnego pielgrzymowania i jednocześnie przygotowania przyszłych kapłanów do szerzenia duszpasterstwa pielgrzymkowego. Pośród kwestii przyszłościowych rozmawiano również o promocji pielgrzymowania i propagowania tej idei poprzez media społecznościowe. Ważnym elementem spotkania była także prośba skierowana księży przewodników wspólnot Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej o tworzenie wspólnoty z parafiami i rodzinami, które w czasie pielgrzymki przyjmują pielgrzymów na nocleg.

W spotkaniu z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim wzięli udział koordynatorzy pielgrzymki: ks. Jan Przybocki i Andrzej Bac oraz przewodnicy wspólnot: ks. Mirosław Kozina, ks. Dariusz Talik, ks. Jacek Pierwoła, ks. Krzysztof Polewka, ks. Tomasz Stec, ks. Bogdan Sarniak, ks. Adam Banach, ks. Adam Banasik.