Wspólnota VIII – SUSKA
Ksiądz Przewodnik: Ks. Wiesław Popielarczyk

Wspólnota Suska pielgrzymuje na Jasną Górę od 15 lat pod hasłem „Z Jasnej Górki na Jasną Górę” i gromadzi pielgrzymów z dekanatów Sucha Beskidzka oraz Maków Podhalański, a od niedawna – także z Zawoi. Pielgrzymi rozpoczynają wędrówkę już 4 sierpnia w Sanktuarium w Ślemieniu na Jasnej Górce. Wspólnota składa się z mniejszych podgrup, które pod opieką animatorów rozważają tematykę corocznego pielgrzymowania. Wspólnota należy do rozśpiewanych, ponieważ gromadzi uzdolnione grupy muzyczne. Wspólnotę charakteryzują częste Adoracje Najświętszego Sakramentu przygotowywane przez młodzież. Wspólnotę tworzą rodziny, młodzież, a także starsze osoby. Przed dotarciem na Jasną Górę do pielgrzymów dołączają osoby, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w pielgrzymce, by w atmosferze wspólnoty pokonać ostatnie kilometry na Jasną Górę.