Wspólnota V – MYŚLENICE – GDÓW – NIEPOŁOMICE – MSZANA DOLNA
Ksiądz Przewodnik: ks. Bartłomiej Grociak

Grupa 1, Myślenice
Przewodnik grupy – ks. Tomasz Białoń, kolor: czerwony.
Grupa Myślenicka – czerwona, od lat gromadzi wytrwałych pielgrzymów, którzy z roku na rok wytrwale wędrują na Jasną Górę. Dzięki różnorodności wieku – od osób w podeszłym wieku po licznych maluchów – wśród pielgrzymów panuje rodzinna atmosfera. W grupie od lat pielgrzymują również osoby niepełnosprawne.

Grupa 2, Gdów
Przewodnik grupy – ks. Bogusław Seweryn, kolor: żółty.
Grupa rozśpiewana, w której licznie pielgrzymują całe rodziny i młodzież. W grupie panuje przyjazna atmosfera, o którą dbają wszyscy pielgrzymi. Pełno radości i modlitwy – z tą grupą warto pielgrzymować, bo droga zupełnie nie przeszkadza (a nawet sprzyja ;).

Grupa 3, Niepołomice
Przewodnik grupy – ks. Paweł Król, kolor: zielony.
Większość grupy „zielonej” stanowią ludzie młodzi. Grupa gromadzi wiele osób z okolicznych miejscowości, w tym wytrwała grupa porządkowych i funkcyjnych, którzy z roku na rok podejmują różne posługi podczas pielgrzymki. Grupa zawsze wesoła i rozśpiewana – dźwięki gitar i śpiew umilają Pielgrzymom wiele postojów.

Grupa 4, Mszana Dolna
Przewodnik grupy – ks. Bartłomiej Grociak, kolor: niebieski.
Grupa czwarta, niebieska jest jedną z najliczniejszych grup Wspólnoty V i jednocześnie pielgrzymuje najdłużej, ponieważ na pielgrzymi szlak wyrusza już 4 sierpnia. W grupie pielgrzymuje wiele rodzin i młodych osób. Atutem grupy jest uzdolniona grupa muzyczna, dzięki której pielgrzymi zapominają o bolących nogach, a po powrocie z pielgrzymki jeszcze długo nucą pielgrzymkowe (i nie tylko!) utwory.