Wspólnota III – PODGÓRSKO-WIELICKA
Ksiądz Przewodnik: Ks. Paweł Głowacz

Grupa 17
Patronką grupy jest św. Kinga, przewodnikiem – ks. dr Grzegorz Godawa. Grupa jest wspólnotą otwartą. Pielgrzymują w niej pątnicy z różnych parafii Krakowa i okolic, ale także z innych rejonów Polski. Wiekowo grupa zróżnicowana. Szczególnymi pielgrzymami są osoby niepełnosprawne oraz dzieci. Wspólnota spotyka się raz do roku na dniu skupienia – postoju. Różnorodność grupy buduje atmosferę sprzyjającą przeżywaniu „rekolekcji w drodze”.

Zapisy tradycyjne do Grupy 17:

– Parafia MB Nieustającej Pomocy w Krakowie – Mistrzejowicach; kancelaria od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-9.00 i 17.00-18.00;

– Parafia św. Mikołaja, ul. Kopernika 9; kancelaria, poniedziałek, środa, piątek w godz. 16.30-17.30, wtorek i czwartek w godz. 9.30-11.00;

– Parafia św. Mikołaja w Białym Kościele, wg. ogłoszeń parafialnych.

Grupa 18
Patronami grupy są św. Jan Paweł II i św. Siostra Faustyna. Grupę stanowi młodzież Oazowa, młodzież parafialna oraz rodzice i starsi. Wspólnota modli się o wiarę w swoich rodzinach, o dobre wybory w młodzieńczym życiu oraz w intencjach ludzi, którzy nie wybrali się na pielgrzymkę, ale prosili o modlitwę.

Zapisy tradycyjne do Grupy 18:

– Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Nowym Prokocimiu, w lipcu każda niedziela po Mszy o godz. 11.00 i 19.15 w przedsionku kościoła.

Grupa 19
Patronem grupy jest św. Maksymilian Maria Kolbe, przewodnikami – ks. Mirosław Żak oraz ks. Dariusz Guziak. Grupa pokutna modląca się w intencji trzeźwości narodu, skupia członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Modli się za osoby wyzwolone, za alkoholików i ich rodziny.

Zapisy tradycyjne do Grupy 19:

– Parafia św. Józefa w Krakowie-Podgórzu, zapisy bezpośrednio u ks. Przewodnika (ks. Mirosław Żak), tel. 501 418 612, mail: mzak@diecezja.krakow.pl.

Grupa 20
Patronem grupy jest Najświętsza Rodzina, przewodnikiem – ks. Mirosław Dziedzic. Grupę charakteryzuje wyjątkowe zaangażowanie w pielgrzymkowy śpiew.

Zapisy tradycyjne do Grupy 20:

– Parafia Najświętszej Rodziny w Krakwie-Nowym Bieżanowie, zapisy w lipcu w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

Grupa 21
Patronem grupy jest św. Klemens. Głównym nurtem grupy jest wyznawanie wiary przez muzykę i śpiew. Intencje pielgrzymowania: za ojczyznę, Kościół, za młodzież i rodziny.

Zapisy tradycyjne do Grupy 21:

– Parafia św. Klemensa w Wieliczce, zapisy od 11 lipca w sklepie Pod dzwonami w godzinach otwarcia.

Grupa 22
Patronami grupy są święci Apostołowie Piotr i Paweł, przewodnikiem – ks. Mateusz Podczerwiński. Grupa młoda ciałem i duchem. Gromadzi pielgrzymów z dekanatu bolechowickiego oraz okolic. Pielgrzymi modlą się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz do życia w rodzinie.

Zapisy tradycyjne do Grupy 22:

– Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach, od niedzieli 3 lipca w zakrystii kościoła.

Grupa 23
Grupie patronuje Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, przewodnikiem jest ks. Michał Korman. Hasło grupy brzmi: “Od Mamy wraca się lepszym…”. Grupa radosna i rozśpiewana, co wyrażają charakterystyczne żółte koszulki i słoneczniki.

Inne

Zapisy tradycyjne także w parafii MB Dobrej Rady po Mszach św. i w kancelarii podczas dyżuru.