Skip to main content

Miło jest nam poinformować, że ukazało się nowe wydawnictwo pielgrzymkowe: „Idziemy do Ciebie, Matko! –  Tomik refleksji i poezji pielgrzymkowej w zapisie Braille’a”.

 

Wydawnictwo ukazało się dzięki wsparciu Fundacji Alior Banku i jest przeznaczone dla osób słabowidzących i niewidomych. Tomik formatu A4 został wydrukowany w liczbie 150 sztuk, w zapisie transparentnym oraz w zapisie Braille’a i został poprzez Polski Związek Osób Niewidomych Oddział w Krakowie przekazany bezpłatnie do bibliotek i czytelni dla osób niewidomych i słabowidzących. Część egzemplarzy zostanie również przekazana osobom niewidomym, które przez lata uczestniczyły w pielgrzymce krakowskiej. Obecnie na rynku oprócz podręczników szkolnych do nauczania pojawia się bardzo mało tego typu wydawnictw, zwłaszcza dotyczących dokumentacji historii. Dlatego tym bardziej wdzięczni jesteśmy Fundacji Alior Banku za udzieloną dotację.

Publikacja powstała na podstawie wydanego wcześniej Tomiku, który opracowany został jeszcze w latach poprzednich przez śp. Annę Krajewską. Obecną wersję przygotował zespół w składzie: ks. Jacek Pierwoła, Andrzej Bac, przy współpracy Elżbiety Magiery i Małgorzaty Różyckiej. Tomik w formacie A4 zawiera 73 strony w zapisie Braille’a oraz 18 dwustronnych wkładek ze zdjęciami, jest w twardej oprawie. Zawiera 30 refleksji i wierszy wybranych z ponad 300, uzupełnionych wybranymi zdjęciami z pielgrzymki krakowskiej z lat 1981-2023.

Graficznie tomik został przygotowany w wydawnictwie Pasaż Kraków, a druk w zapisie Braille’a został wykonany w wydawnictwie Altix Warszawa.