Skip to main content

Ostatni dzień Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej nie może być poświęcony innej osobie. Dziś ze szczególną uwagą patrzymy na Maryję oraz jej oblicze, przed którym staniemy po dotarciu na Jasną Górę.

 

W lekcjonarzu trafiamy dziś na opis wesela w Kanie Galilejskiej. Radość będzie i naszym udziałem, gdy wieczorem dotrzemy do celu naszej pielgrzymki i spojrzymy prosto w oczy Maryi. Ona w historii, którą opisuje Ewangelia towarzyszyła. Była z młodą parą, Jezusem oraz jego uczniami, gośćmi weselnymi… Towarzyszy i nam. W jaki sposób? Przede wszystkim wiernie: zarówno w chwili czy to zaślubin, czy wesela, czy radości, jak i wtedy, gdy pojawia się problem lub trudna sytuacja. Cały czas jest gotowa pomóc poprzez przyprowadzenie nas do swojego Syna. Czasem daje konkretne wskazówki, czasem mamy przykłady jej postaw i zachowań, a czasem po prostu jest.

Zawierzmy dziś Maryi wszystko, z czym szliśmy przez ostatnie dni, ale oddajmy jej również cały Kościół. Z jego jasnymi i ciemnymi stronami. Zachwyćmy się Kościołem, który jest Matką i którego Matką oraz Towarzyszką jest Maryja.

Posłuchaj już teraz – „Pielgrzymkowe espresso #6”!

Playlista rekolekcji „Pielgrzymkowe espresso

 

Źródło tekstu: ks. Jan Jelonek | Archidiecezja Krakowska
Źródło grafiki: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej