Skip to main content

Dzisiaj cel jest JEDEN!

 

To właśnie dzisiaj jest ten wyjątkowy dzień! Dzisiaj dotrzemy przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej! Przed pielgrzymami ostatnie kilometry, a później najpiękniejsze spotkanie – spotkanie z Matką Bożą Częstochowską! Zatem przed nami już ostatnia prosta na drodze #doMamy! Pielgrzymi podążą dzisiaj różnymi trasami, lecz wiedzą, że cel jest jeden, dzisiaj wszystkie drogi prowadzą do Maryi!

Z Krakowa na Jasną Górę pielgrzymi wyruszyli po raz 43. pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Kilka tysięcy pielgrzymów pokona dzisiaj ostatnie kilometry w drodze #doMamy! Towarzyszy nam wielka radość, że cel jest już tak blisko, że po raz kolejny czeka nas to niesamowite spotkanie. Pielgrzymowanie rozpoczęło się na Wawelu 6 sierpnia, jednak niektóre ze Wspólnot w drodze są już od 4 sierpnia. Jednak oficjalnie wyruszyliśmy ze Wzgórza Wawelskiego, by dotrzeć na inne – jasnogórskie wzgórze.

Na Jasną Górę dotrze dzisiaj 8 wspólnot, które pielgrzymowały innymi trasami, jednak z tym samym wspaniałym pragnieniem w swoim sercu. Wspólnoty Prądnicka, Śródmiejska, Podgórsko-Wielicka, Nowohucka, Gdów-Myślenice-Mszana Dolna-Niepołomice, Skawina-Czernichów-Krzeszowice, Chrzanowska oraz Suska dotrą dzisiaj przed Cudowne Oblicze Matki Bożej Częstochowskiej!

Można zadawać pytanie, dlaczego pielgrzymują do Częstochowy, jednak dla nich odpowiedź jest jasna! To wyjątkowa i niepowtarzalna przygoda duchowa, jaką można przeżyć w trasie, to „rekolekcje w drodze”, które potrafią przemienić całe życie. To również piękna tradycja, często pielęgnowana przez całe rodziny, to również droga do odkrycia powołania i odnalezienia swojej ścieżki na życiowej trasie. Niektórzy pielgrzymują, odkąd pamiętają, dla innych to dopiero pierwszy raz na pielgrzymkowym szlaku, jednak wiedzą, że jeszcze wrócą, że pielgrzymowanie pozytywnie uzależnia i daje energię oraz siłę na cały rok. Przejście tej trasy to na pewno wyzwanie, jednak czekający na końcu cel sprawia, że kroki stawia się niezwykle lekko.

Pielgrzymka to czas, który pozostaje w sercu na zawsze i mimo że 43. Piesza Pielgrzymka Krakowska dobiega już końca, to jesteśmy pewni, że jej owoce będą wspaniałe i pielęgnowane przez cały rok.