Skip to main content

10 sierpnia 2023 r. została przyznana nagroda Bene Meritus – dobrze zasłużony pamięci Anny Krajewskiej, czyli wyróżnienie dla osób, które od lat wspierają Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Jej laureatką została Jolanta Kurasińska – wieloletnia dyrektor Przedszkola Samorządowego we Włodowicach, zawsze wspierająca pielgrzymów przybywających do tej miejscowości. 

Nagroda została wręczona podczas Mszy świętej we Włodowicach przez ks. Jacka Pierwołę – koordynatora głównego Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej wraz z ks. bp. Andrzejem Przybylskim oraz ks. Grzegorzem Kurzcem – przewodnikiem Wspólnoty I. Pani Jolanta Kurasińska od lat z życzliwością wspiera pielgrzymów, a jej postawa jest znakomitym przykładem bezinteresownej pomocy. Serdecznie dziękujemy za tę pomoc i życzymy dalszych sukcesów oraz opieki Matki Bożej Częstochowskiej na każdy dzień!

Nagroda wręczana jest w celu docenienia pomocy organizacyjnej, jakie społeczności lokalne i pojedyncze osoby udzielają od lat pielgrzymce krakowskiej w miejscach noclegów oraz postojów. Wręczana jest ona ku pamięci śp. Anny Krajewskiej, która przez 40 lat aktywnie służyła
pielgrzymce krakowskiej. Troszczyła się o całą pielgrzymkę, a równocześnie o każdego pojedynczego pielgrzyma, każdą siostrę i każdego brata. Zawsze skromna, w drugim szeregu, ale troszcząca się o wszystkich pątników. Cieszyła się szacunkiem wśród lokalnych parafii, wójtów i burmistrzów gmin, dyrektorów szkół i gospodarzy przyjmujących pielgrzymów.

Regulamin nagrody Bene Meritus – dobrze zasłużony