Skip to main content

Podsumowanie przedostatniego dnia na pielgrzymkowym szlaku już teraz przed Wami! Dopiero co podsumowywaliśmy dla Was pierwszy dzień na pielgrzymkowym szlaku, a tu już zbliżamy się do końca. To był intensywny dzień, ale każdy krok zbliżał nas #doMamy. Pielgrzymkowe chwile już na Was zawsze pozostaną w naszej pamięci. A już jutro ten wielki dzień! Nasze myśli już wybiegają do przodu, ale zanim dotrzemy przed Cudowne Oblicze Matki Bożej Częstochowskiej, cieszmy się tym, co wydarzyło się dzisiaj!

 

Wspólnota I

Na trasie Wspólnoty I dzisiaj wyjątkowe wydarzenie. Na Mszy świętej we Włodowicach, w której brali udział pielgrzymi tej Wspólnoty została wręczona nagroda „Bene Meritus – dobrze zasłużony” pamięci Anny Krajewskiej dla osób, które od lat wspierają Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Została nią nagrodzona Jolanta Kurasińska – wieloletnia dyrektor Przedszkola Samorządowego we Włodowicach, zawsze życzliwie wspierająca pielgrzymów przybywających do tej miejscowości. Nagrodę wręczyli ks. Jacek Pierwoła – koordynator główny Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej wraz z ks. bp. Andrzejem Przybylskim oraz ks. Grzegorzem Kurczem – przewodnikiem Wspólnoty I. Następnie pożegnali Włodowice i skierowali się do Mirowa na postój. Po postoju w Mirowie przez lasy i pola dotarli do Sanktuarium Rodzin w Leśniowie. Tradycją postoju w Leśniowie są chrzty osób idących pierwszy raz na pielgrzymkę. Na koniec pobytu w Leśniowie pielgrzymi odmówili tradycyjną koronkę przy ołtarzu polowym. Następnie Wspólnota I zameldowała się w Przybnowie. Część z grup została w miejscowości, a część poszła dalej! Grupa bocheńska w Zaborzu już tradycyjnie zjadła żurek, przygotowany przez pielgrzymkowe siostry.

Wspólnota II

O 7.00 rano Wspólnota II miała Mszę świętą w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Myszkowie pod przewodnictwem przeora Sanktuarium w Leśniowie. Tuż po godzinie 9.30 wyruszyli w dalszą drogę w kierunku miejscowości Żarki – Letnisko. Na postoju w Żarkach – Letnisku miała miejsce konferencja o misjach w Tanzanii wygłoszona przez zgromadzenie SMA. Następnie pielgrzymi przeszli do miejscowości Poraj i Choroń na nocleg. W Poraju czekał ich jeszcze „Pogodny Wieczór”.

Wspólnota III

Wspólnota III dzień rozpoczęła od Mszy świętej w Górze Włodowskiej, a na pierwszy postój zatrzymała się za Jaworznikiem.

Wspólnota IV

Wspólnota IV dzień rozpoczęła od Mszy świętej pod przewodnictwem bp. Janusza Mastalskiego na polu namiotowym w Rzędowicach. Z odcinka Jaworznik – Leśniów przesłała natomiast wyjątkowe kadry „z lotu ptaka”.

Wspólnota V

„Dziś 38 km, z Kroczyc do Poczesnej. Dzień zaczęliśmy mszą św. o 6.30 odprawioną przez księdza Pawła. To był ciężki dzień, ale w końcu udało się bez deszczu. Na koniec dnia mijaliśmy się ze wspólnotą II” – przekazały nam medialne ze Wspólnoty V – Ola i Kasia!

Wspólnota VI i Wspólnota VII

Wspólnota VI już tradycyjnie spotkała się na trasie ze Wspólnotą VII, by rozstrzygnąć odwieczny konflikt „kto idzie w dobrą stronę?”.

 

Wspólnota VIII

Wspólnota VIII dzień rozpoczęła od „odpoczynku”. O 10 dzień rozpoczęła Mszą świętą w miejscowości Żarki-Letnisko, a o 11 wyruszyła w drogę, mając do przejścia „zaledwie” 15 kilometrów. Później ruszyła na postój nad Jeziorem Porajskim, a stamtąd na nocleg do Kamienicy Polskiej.