Skip to main content
To właśnie dzisiaj rozpoczynamy Adwent! Wyjątkowy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie radosnego oczekiwania szczególnie warto być blisko naszej ukochanej Matki – Maryi. Ona również czeka na narodziny Swojego Syna i uczy nas postawy pełnej ufności! Rozpoczynając wyjątkowy czas Adwentu, pamięcią wracamy do pielgrzymkowych wspomnień. I to jakich! Właśnie tak wyglądały jedne z pierwszych Pieszych Pielgrzymek Krakowskich!
Adwent 2022
W Kościele katolickim Adwent rozpoczynamy w niedzielę 27 listopada. Już od tego czasu rozpoczynamy radosne odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Warto w tym czasie przygotować swoje serce na przyjście Jezusa Chrystusa! To bardzo ważny czas dla każdego katolika!
Zanim zasiądziemy przy świątecznym bożonarodzeniowym stole przeżywamy czas Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na przyjście na świat Jezusa Chrystusa! W tym roku rozpoczynamy go 27 listopada. Dla każdego z nas powinien to być szczególny czas przygotowania nie tylko swoich domów, ale przede wszystkim swojego serca na przyjście Jezusa Chrystusa. Przez okres Adwentu mamy wiele okazji, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Bogiem i zbliżyć do Niego w tym szczególnym czasie. Skorzystajmy z wielu możliwości, jakie daje nam ten niezwykły czas.
W tym wyjątkowym czasie w życiu każdego katolika możemy uczestniczyć w nabożeństwach roratnich, brać udział w rekolekcjach adwentowych, a także czynić dobro każdego dnia! Adwent to piękny czas, który poprzedza Święta Bożego Narodzenia. Oczekujemy na przyjście Syna Bożego, zatem ten czas możemy również w szczególny sposób przeżyć z Matką Bożą, która również – pełna ufności – oczekuje na przyjście Swojego Syna na świat. Nazwa Adwent pochodzi z języka łacińskiego od słowa „adventus”, które dosłownie oznacza „przyjście”. W czasie, kiedy jesteśmy zabiegani i poświęcamy się przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia, nie możemy zapomnieć, że również nasza dusze i serce potrzebują oczyszczenia i okazji do spotkania z Bogiem.
Adwent trwa cztery niedziele, a każda z nas jest okazją, aby otwierać się na działanie Boga w naszym życiu! Podążaj z Matką Bożą przez czas Adwentu i razem z nią oczekuj na przyjście Jezusa Chrystusa!
Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej.