Skip to main content

To właśnie dzisiaj! Dziś jest ten dzień! Ostatnie kilometry przed nami, a później spotkamy się na Jasnej Górze – przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej! To niezwykły dzień, a przed nami już ostatnia prosta. Jak wyglądają dzisiejsze trasy 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej?

 

 

Z Krakowa na Jasną Górę pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Kilka tysięcy pielgrzymów pokona dzisiaj ostatnie kilometry w drodze #doMatki! Bardzo się cieszymy, że nasz upragniony cel jest już tak blisko, że zaraz będziemy przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Nasz pielgrzymowanie do Matki rozpoczęło się 6 sierpnia, chociaż niektóre ze Wspólnot na trasie są już od 4 sierpnia. Wyruszyliśmy rano z Katedry Wawelskiej, z wawelskiego wzgórza, by przybyć na inne wzgórze – na Jasną Górę.

Na Jasną Górę pielgrzymuje osiem Wspólnot, które zmierzały różnymi trasami, lecz z tym samym pragnieniem w sercu. Wspólnoty Prądnicka, Śródmiejska, Podgórsko-Wielicka, Nowohucka, Gdów-Myślenice-Mszana Dolna-Niepołomice, Skawina-Czernichów-Krzeszowice, Chrzanowska oraz Suska dzisiaj dotrą przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Dlaczego pielgrzymują do Częstochowy? Bo to wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju przygoda duchowa, jaką można przeżyć. Dla niektórych to piękna tradycja, bez której nie wyobrażają sobie początku sierpnia, dla innych droga do odkrycia powołania i swojego życiowego szlaku. Niektórzy na liczniku pielgrzymek, które już przeszli, mają 2-cyfrowe liczby, dla innych to dopiero pierwszy raz, ale wiedzą, że jeszcze wrócą, że pielgrzymowanie stało się ich stylem życia i nieodłącznym elementem wakacyjnego czasu. Mimo że przejście całej trasy to na pewno wyzwanie, to jednak są to prawdziwe rekolekcje w drodze, podczas których niejednokrotnie trzeba pokonać swoje słabości i uczyć się pokory, wytrwałości i zaufania.

Pielgrzymka to czas, na który czekamy cały rok i mimo że 42. Piesza Pielgrzymka Krakowska dobiega już końca, to jednak wiemy, że zostaną po niej wyjątkowe owoce, które możemy i będziemy pielęgnować przez cały rok! Zatem nie mówimy „do widzenia”, a „do zobaczenia na szlaku życia”! Razem #idzieMYdoMamy, chodź z nami i Ty!

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej!