Skip to main content

11 sierpnia dotarliśmy do Matki Bożej Częstochowskiej! To wspaniałe chwile, na które czekaliśmy cały rok. Niezwykle się cieszymy, że mogliśmy dotrzeć do naszej najukochańszej Mamy! Emocje jeszcze długo nie opadną, ale już teraz zapraszamy Was na wyjątkowe fotograficzne podsumowanie dnia! To po prostu trzeba zobaczyć!

 

Wspólnota I

Wspólnota I dzień rozpoczęła w Olsztynie, na „Przeprośnej Górce” – nabożeństwie pokutnym, w którym uczestniczył również bp Damian Muskus. Później Wspólnota pielgrzymowała do najważniejszego i jedynego celu, czyli do Matki Bożej Częstochowskiej! Jako pierwsza weszła, by pokłonić się przed jasnogórskim obrazem! Było wspaniale, a za wszystkie relacje z trasy oraz wyjątkowe zdjęcia dziękujemy Maksowi Trusiowi z grupy bocheńskiej Wspólnoty I oraz Gosi!

 

Wspólnota II

Wspólnota II na nogach dzisiaj już od 5.00. To właśnie wtedy wyruszyła w kierunku Olsztyna. Stamtąd wyruszyła już na ostatnią prostą do Częstochowy – miasta Maryi. I dotarła! A za wszystkie relacje i zdjęcia z trasy dziękujemy Michałowi Michalskiemu.

 

Wspólnota III

Wspólnota III dzień rozpoczęła nabożeństwem pokutnym przy ruinach zamku w Olsztynie. Tam udało się również wykonać zdjęcia grupowe każdego z członów Wspólnoty III. Stamtąd ruszyła na postój do lasu w Częstochowie. I ruszyła już prosto do Mamy! Za wszystkie wspaniałe zdjęcia, relacje i podsumowania dziękujemy Agacie Prusak.

Wspólnota IV

Wspólnota IV o poranku wykonała pamiątkowe zdjęcie przy ruinach zamku w Olsztynie. To właśnie tam przeżywała również nabożeństwo pokutne. Nie zabrakło również pięknych zdjęć bazy oraz porządkowych i służb medycznych. Następnie przeszła odcinek z Olsztyna do Huty Częstochowy. Stamtąd do Mamy było już naprawdę blisko. Bezpośrednio przed Jasną Górą Wspólnotę zaskoczył deszcz, jednak to żadna przeszkoda w tej wspaniałej drodze do Matki! Za relacje i zdjęcia z trasy dziękujemy Ani i Tomaszowi.

 

Wspólnota V

Dzień Wspólnota V rozpoczęła w Poczesnej na Górce Przeprośnej. Tam Wspólnota wykonała piękne zdjęcia, wśród których były również zdjęcia wszystkich funkcyjnych Wspólnoty. Stamtąd podążyła już na Jasną Górę, gdzie w wielkim stylu i z wielką radością dotarła #doMamy! Za relację i zdjęcia z trasy dziękujemy Ani!

 

Wspólnota VI

Za wspólnotą VI nabożeństwo pokutne w Osinach. Jak zwykle podczas niego dużo radości, wzruszeń i płaczu, bo jak wiemy nabożeństwo to oznacza, że niewiele zostało jeszcze czasu pielgrzymowania #doMatki. Następnie Wspólnota VI Skawina-Czernichów-Krzeszowice melduje ujrzenie domu Matki i do niego dotarła! Za relację z trasy i zdjęcia dziękujemy Arkadiuszowi Lisowskiemu!

 

Wspólnota VII

Wspólnota VII na horyzoncie miała dzisiaj jeden cel – Jasną Górę! Dotarła do Matki! Za wszystkie relacje i zdjęcia z trasy dziękujemy Tomaszowi Szreterowi.

 

Wspólnota VIII

Wspólnota VIII wyruszyła dzisiaj z Kamienicy Polskiej, gdzie zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Do Wspólnoty dojechali dzisiaj pielgrzymi, którzy nie mogli przebyć całej trasy, ale chcieli chociaż jeden dzień pielgrzymować do Matki! Na postój w drodze do Mamy Wspólnota VIII zatrzymała się w Brzezinach Kolonii. Dotarła do Wypalanek i na Jasną Górę! Za relacje, zdjęcia i filmy dziękujemy Aleksandrze Tataruch.

 

Dziękujemy, że byliście z nami! Dołącz do nas w mediach społecznościowych i zawsze bądź na bieżąco ze wszystkimi pielgrzymkowymi informacjami!