10 sierpnia w kalendarzach oznacza przedostatni już dzień naszego pielgrzymowania do Matki Bożej Częstochowskiej. Bardzo się cieszymy, że nasz cel jest coraz bliżej, ale jednocześnie jest nam bardzo przykro, że już niedługo czas naszej pielgrzymki się zakończy i będziemy musieli czekać na nią cały rok. Jednak dzisiaj cieszymy się swoją obecnością i podążamy dalej. Zobaczcie, jakimi trasami wędrują dzisiaj pielgrzymi 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

42. Piesza Pielgrzymka Krakowska wyruszyła oficjalnie 6 sierpnia, mimo że część Wspólnot na trasie jest już od 4 sierpnia. Jedną z intencji, jakie niosą w swoich sercach pątnicy, jest pokój – szczególnie na Ukrainie, ale i na całym świecie. Tegoroczna pielgrzymka krakowska na Jasną Górę wyruszyła pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Wyjście pielgrzymki tradycyjnie już poprzedziła Msza święta na Wawelu pod przewodnictwem ks. abpa. Marka Jędraszewskiego – metropolity krakowskiego, który przeszedł również z pielgrzymami przez ulice Starego Miasta i tradycyjnie rozpoczął pielgrzymowanie Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę – do Matki Bożej Częstochowskiej.

Szczególnym wezwaniem, o jakim mówił ks. abp Marek Jędraszewski do pielgrzymów podczas Mszy świętej inaugurującej, jest właśnie dążenie i modlitwa o pokój, który współcześnie jest tak potrzebny całemu światu. Pójście na pielgrzymkę to pielęgnowanie idei Kościoła w drodze, Kościoła, który ewangelizuje i ze swoją Dobrą Nowiną dociera na krańce świata.

42. Piesza Pielgrzymka Krakowska to 8 wspaniałych Wspólnot, które różnymi trasami podążają do Matki, ale je łączy je ten sam cel, to samo wielkie pragnienie dotarcia do Matki Bożej Częstochowskiej, przekazania Jej swoich intencji i schronienia się pod Jej opiekuńczy matczyny płaszcz, pod którym jest miejsce dla wszystkich. Tysiące ludzi pielgrzymują do Częstochowy i niestrudzeni stawiają kroki na trasie pełnej wyzwań. W pielgrzymce krakowskiej pielgrzymują przede wszystkim osoby z naszej Archidiecezji, lecz są również tacy, którzy na pielgrzymkę przybyli z innych części Polski i są niezwykle pozytywnie zaskoczeni panującą atmosferą, radością, wspólnym śpiewem i prawdziwie panującą wspólnotą braci i siostry gromadzących się w drodze w jednym celu. Pielgrzymka to gromadzenie się razem we wspólnocie Kościoła!

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej.