Skip to main content

10 sierpnia to już niemal końcówka 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Przed nami ostatni dzień pielgrzymowania #doMatki! Niezwykle się cieszymy z tego pięknego czasu i jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystko, co przeżyliśmy na trasie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. 

Dzisiaj dla naszej Pielgrzymki miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – przewodnik główny – ks. Jacek Pierwoła prowadził Apel Jasnogórski przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, a towarzyszyli mu pielgrzymi w tradycyjnych krakowskich strojach.

Wspólnota I

Wspólnota I uczestniczyła dzisiaj we Mszy świętej we Włodowicach, której przewodniczył bp Antoni Długosz. Później Wspólnota I powędrowała do Mirowa, gdzie odpoczywała w tamtejszym lesie. Po odpoczynku ruszyła do Leśniowa. Po koronce w sanktuarium w Leśniowie wspólnota prądnicka wyruszyła na nocleg w Przybynowie i Zaborzu. I tradycja grupy trzeciej – bocheńskiej: na ostatnim noclegu czekał na pielgrzymów żurek przygotowany przez grupowe siostry – za relację z kolejnego dnia na trasie dziękujemy Maksowi i Gosi.

 

Wspólnota II

Wspólnota II po porannej Mszy świętej w Myszkowie, z udziałem bp Andrzeja Przybylskiego z diecezji Częstochowskiej zmierzała w kierunku miejscowości Żarki Letnisko. W Żarkach zaplanowany był postój oraz konferencja w temacie misji w krajach trzeciego świata. Na postoju w Żarkach – Letnisku podczas wypoczynku w sosnowym lasku, pielgrzymi wysłuchali konferencji na temat pomocy osobom z albinizmem w Tanzanii, które są zagrożone (w wielu wymiarach) przez swój odmienny wygląd we własnym kraju. Większa część Wspólnoty zmierzała następnie w kierunku noclegu w miejscowości Poraj. Dwie grupy poszły dalej i skończyły dzień w Choroniu. Wieczorem Wspólnota w taneczny sposób się integrowała w ostatni już wieczór.

 

Wspólnota III

„Ciężko uwierzyć, że już jutro kończymy naszą wędrówkę! Przedostatni dzień minął wszystkim dotychczas zdecydowanie najszybciej. Pogoda dopisała – słonecznie, lecz z delikatnym wiatrem, który przynosił ulgę pątnikom. Grupy wyruszyły dziś rano z trzech różnych miejscowości, zaraz po Mszach Świętych. Pierwszy postój miał miejsce w Jaworzniku, a chwilę później ruszyliśmy w dalszą trasę do Leśniowa. Tam mieliśmy okazję pomodlić się w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin. Tam nabraliśmy sił na kolejny, dość ciężki odcinek, ponieważ szliśmy cały czas pod górę. Potem odbył się postój w pięknych okolicznościach przyrody, pośród łąk i lasów. Taki też był kolejny odcinek, potem chwila oddechu i ostatnia prosta do Biskupic i Olsztyna. Tam dziś wypoczywamy i zbieramy siłę na jutrzejszy, ostatni już dzień” – przekazała nam korespondentka z trasy – Agata.

 

Wspólnota IV

Wspólnota IV dzień rozpoczęła Mszą Świętą, której przewodniczył biskup Janusz Mastalski na polu namiotowym w Rzędkowicach. Z Rzędkowic Wspólnota IV ruszyła do Jaworznika.

 

Wspólnota V

Wspólnota V rozpoczęła dzień Mszą w Kroczycach. Przed pielgrzymami było dzisiaj nie lada wyzwanie – pokonała ponad 43 km. Jednak co to dla nich! W drodze #doMatki kilometry nie istnieją! Na jednym z postojów Wspólnota V zameldowała się w kotowickim lesie – jak przekazała nam Ania – korespondentka z trasy Wspólnoty V.

 

Wspólnota VII + Wspólnota VI

Wspólnota VII była dzisiaj w trakcie przedostatniego dnia wędrówki, po porannej modlitwie ruszyli wypoczęci, by tradycyjnie spotkać się z grupą skawińską i rozwiązać odwieczny konflikt – kto idzie w dobrym kierunku. Wspólnota VII w Myszkowie uczestniczyła we Mszy świętej. Między Myszkowem a Koziegłówkami rozegrał się odwieczny konflikt – „Kto zmierza w dobrym kierunku”! Odpowiadamy: „każdy, kto idzie #doMamy!”.

 

Wspólnota VIII

Wspólnota VIII dzisiaj we wspomnienie św. Wawrzyńca – patrona diakonów zaśpiewała „Sto lat” diakonowi Arturowi ze Wspólnoty VIII. Odpoczywała po dwóch stronach Zalewu Porajskiego, a także podzieliła się z nami piosenką napisaną przez muzycznych tej Wspólnoty. W kościele w Kamienicy Polskiej odbyły się wyjątkowe podziękowania dla wszystkich funkcyjnych oraz księży Wspólnoty VIII. Dla muzycznych porządkowych, kwatermistrza, organizatorów, medycznych, a także grupy medialnej! My również serdecznie dziękujemy!

 

 

 

Dołącz do nas i bądź na bieżąco z wydarzeniami na trasie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.