Skip to main content

9 sierpnia w kalendarzach oznacza, że wszystkie Wspólnoty są już coraz bliżej celu. Już za 2 dni osiągną swoje wymarzone pragnienie – dotrą przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej i złożą przed nim swoje intencje. Każdego dnia towarzyszymy im w tym czasie, śledząc ich kroki i wydarzenia na trasie. Zobaczcie, gdzie podążą dzisiaj.

 

Pielgrzymka na Jasną Górę jest wyjątkowym wydarzeniem dla każdej Wspólnoty. Ta wędrówka do tronu Częstochowskiej Pani nie równa się z niczym innym. Pielgrzymki na Jasną Górę należą do najbardziej znanych w Polsce. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej każdego dnia przyciąga rzesze pielgrzymów, którzy odwiedzają to święte miejsce, aby modlić się, prosić o wstawiennictwo Matki Bożej, a także dziękować za otrzymane łaski. Jasna Góra ma wielkie znaczenie dla polskich katolików, bowiem to tutaj znajduje się główny ośrodek kultu maryjnego, skupiony wokół łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Sanktuarium i klasztor na Jasnej Górze odgrywają również istotną rolę w historii Polski – bowiem to właśnie w tym miejscu toczyła się jedna z ważniejszych walk na ziemiach polskich, czyli obrona Jasnej Góry przed Szwedami.

Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę to niesamowity czas, podczas którego masz okazję przeżyć prawdziwą duchową przemianę. Czas zadumy, modlitwy, szczególnej duchowej atmosfery, ale też pełnia radości, przyjaźni i wspólnoty – tego wszystkiego możesz doświadczyć, stawiając kolejne kroki na drodze #doMamy. Naprawdę warto zdecydować się na to wyjątkowe przeżycie i poświęcić kilka dni wakacji, by przeżyć najlepszą duchową przygodę swojego życia.

Czas pielgrzymki jest niezwykle intensywny, ponieważ każdego dnia Wspólnoty pokonują kolejne kilometry na trasie do Częstochowy. Przed pielgrzymami dzisiaj kolejne piękne miejscowości, gościnni mieszkańcy i okazja do modlitwy w wyjątkowych warunkach przyrody. Wszystko to prowadzi do jednego celu, którym jest przybycie przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej, przed cudowne oblicze naszej ukochanej Matki i Opiekunki. Zapraszamy do śledzenia relacji z tras 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, które każdego dnia udostępniamy na naszych profilach w mediach społecznościowych.