Skip to main content

8 sierpnia to kolejny dzień na trasie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Już teraz zapraszamy Was do poznania dzisiejszych tras poszczególnych Wspólnot, a będzie się działo! Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy nie mogą fizycznie brać udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej. 

 

Piesza Pielgrzymka Krakowska to wydarzenie, które tradycyjnie odbywa się w dniach 6-11 sierpnia. Celem pielgrzymów jest Jasna Góra – duchowe serce Polski, miejsce cudów, do którego zmierzają pielgrzymi z całej Polski, by modlić się przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Każdego dnia zbliżamy się do naszego celu, a 8 sierpnia jest już trzecim dniem pielgrzymowania do Mamy!

Sierpień to wyjątkowy miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej Częstochowskiej. Dlatego też nieprzypadkowo Piesza Pielgrzymka Krakowska wyrusza właśnie w tym czasie, rozpoczynając swoje pielgrzymowanie w wyjątkowe Święto Przemienienia Pańskiego. Piesza Pielgrzymka Krakowska należy do największych w Polsce! Dlatego zdecydowanie warto wziąć w niej udział! Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce w sposób fizyczny, przygotowaliśmy możliwość duchowego pielgrzymowania do Matki Bożej Częstochowskiej. Każdego dnia na naszej stronie internetowej pojawia się Liturgia Słowa danego dnia oraz codzienny komentarz do Ewangelii – „Chleb Pielgrzyma” przygotowany przez ks. Mateusza Wójcika – przewodnika Wspólnoty II – śródmiejskiej. W naszych mediach społecznościowych każdego dnia Pielgrzymki publikujemy relacje i zdjęcia z trasy poszczególnych Wspólnot, dzięki którym można poczuć się niemal jak na trasie. Oprócz tego zachęcamy do przesyłania intencji modlitewnych, które zaniesiemy do Matki Bożej Częstochowskiej i, które będziemy omadlać każdego dnia Pielgrzymki.

Dlaczego tak wiele osób pielgrzymuje do Częstochowy? Ponieważ to najlepsze duchowa przygoda, jaką można przeżyć. Mamy świadomość, że Maryja jest naszą najlepszą Matką, która zawsze wstawia się za nami u Boga, opiekuje się nami i jest z nami w każdej potrzebie. To pod Jej płaszcz i otwarte ramiona możemy skryć się, gdy przychodzi smutek i niebezpieczeństwo. To Ona przynosi ukojenie, gdy jest nam naprawdę źle i jest z nami w cierpieniu i radości, w deszczu i słońcu, w dzień i w nocy.