Skip to main content

8 sierpnia, czyli kolejny dzień na trasie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, dobiega końca. Obfitował w piękne duchowe doświadczenia, ciekawe konferencje i niesamowite widoki. Aż żal go kończyć… ale spokojnie, bo przed nami jeszcze kilka dni pielgrzymowania!

 

Wspólnota I

„Wspólnota I swoje dzisiejsze pielgrzymowanie rozpoczęła w Tarnawie i w Zadrożu. Po porannych mszach świętych całość wspólnoty spotkała się w Trzyciążu, gdzie wysłuchaliśmy konferencji o powołaniu, którą wygłosił diakon Grzegorz Liput. Z Trzyciąża ruszyliśmy do Wolbromia, gdzie odpoczęliśmy i posililiśmy się w parafialnych ogrodach. Ostatni etap naszej trasy prowadził do Strzegowej i Smolenia – tutaj spędzimy dzisiejszą noc. Pogoda nas rozpieszcza, nie ma ani upałów, ani deszczu, więc z tym większą radością i pełnią sił niesiemy nasze intencje do tronu Matki.” – przekazał nam korespondent z trasy Wspólnoty I – Maks.

Wspólnota II

A co u Wspólnoty II? „Wymarsz o świcie z Sułoszowej, msza święta o 7 w Kosmolowie i postój w Troksie, a tam także konferencja ks. Andrzeja Gołębiowskiego SDB. Ciąg dalszy trasy. Po konferencji przejście przez Klucze i postój w Rodakach. Ostatni cel dzisiejszego etapu – dojście na nocleg do Ogrodzieńca. Granica województw przekroczona. Właściwie wszystkie grupy meldują się na noclegach w Ogrodzieńcu, Podzamczu i Ryczowie” – wspaniałą relację z całego dnia zawdzięczamy Michałowi!

 

Wspólnota III

„Połowa pielgrzymki już za nami! Nasz dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy w Jangrocie i Trzyciążu, stamtąd śpiewając godzinki i mnóstwo radosnych piosenek, udaliśmy się na pierwszy odpoczynek w Chełmie. Pogoda od początku zwiastowała, że to będzie piękny słoneczny dzień. Następnie udaliśmy się do Wolbromia, gdzie odwiedził nas ks. Jacek Pierwoła, główny przewodnik, a mszy świętej przewodniczył bp Janusz Mastalski. W Dłużcu został rozegrany tradycyjny już mecz piłki nożnej, który zakończył się remisem. We wspaniałych nastrojach udaliśmy się na następny, ostatni już dziś postój – przy zamku za Smoleniem. Tam zbieraliśmy siły na ostatni odcinek, a tańcom i śpiewom nie było końca! Kilka ostatnich kilometrów to droga do Pilicy, gdzie ma miejsce nasz dzisiejszy nocleg. A wieczorem, ok. 20:00, rozpoczęła się piękna adoracja – stały punkt programu na naszym szlaku, na który tak wszyscy czekali. W Pilicy zbieramy siły na kolejny, jutrzejszy, czwarty już dzień.” – podsumowanie trasy Wspólnoty III zawdzięczamy niezastąpionej korespondentce z trasy – Agacie.

 

Wspólnota IV

Wspólnota IV dzisiejszy dzień rozpoczęła Mszą świętą w Wolbromiu pod przewodnictwem ojców cystersów z Mogiły, którzy w tym roku po raz 50-ty pielgrzymują do Matki. Obecnie ojcowie cystersi pielgrzymują jako grupa 26 ze Wspólnota Nowohucka. Wspólnota IV przesłała nam również wyjątkowe zdjęcia pt. „Jak On nas widzi”. Zdjęcia zostały wykonane na odcinku Dłużec-Smoleń, a dalej przed nimi jeden z najpiękniejszych odcinków na trasie, czyli Smoleń-Wierbka.

 

Wspólnota V

Wspólnota V rozpoczęła dzień Mszą świętą w Iwanowicach i Sieciechowicach. Pierwszy z postojów Wspólnota V miała dzisiaj w Wysocicach, następnie dotarła do Imbramowic i dalej wędrowała #doMamy! 👣 Grupa z Mszany Dolnej podzieliła się z nami pięknym zdjęciem z lotu ptaka. Za Wspólnotą już połowa Pielgrzymki, coraz bliżej celu!

 

Wspólnota VI

Wspólnota VI idzie dalej do Mamy! Po przejściu kolejnych kilometrów Wspólnota VI wyruszyła z postoju przy kościele pw. Św. Ojca Maksymiliana Kolbego, aby przejść przez olkuskie stare miasto i pokonać strome podejście do Kluczy. Grupy wspólnoty VI dotarły na nocleg w Chechle. Mimo że dość wcześnie dotarły do miasta, to jednak nie był to koniec trasy, bo miejscowość bardzo się ciągnie. Arek – korespondent medialny – przekazuje również: „Dzisiaj motywem przewodnim był kult Jezusa promieniującego. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej opowiadały nam o swojej posłudze. Podczas postoju w Kluczach odwiedził nas główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – Ksiądz Jacek Pierwoła”.

 

Wspólnota VII

Za Wspólnotą drugi pełny dzień na szlaku Pielgrzymki, na którym nie zabrakło gościnnych mieszkańców miejscowości, przez które pielgrzymują. To kadry z Okradzionowa.

 

 

Wspólnota VIII

Wspólnota VIII dzień rozpoczęła Mszą święta i wyruszyła z Jaroszowca. Ich trasa prowadziła z Rodaków aż do Ogrodzieńca. Jak zwykle byli bardzo rozśpiewani i uśmiechnięci.

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami 0 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej.