7 sierpnia na trasie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej zobaczymy wszystkie Wspólnoty. Do przejścia mają kolejne kilometry, jednakże pragnienie dotarcia #doMamy sprawia, że każdy kilometr jest przyjemnością. Sprawdźcie, jakie trasy przejdą dzisiaj poszczególne Wspólnoty.

Wspólnoty podążają do Matki Bożej Częstochowskiej różnymi trasami, lecz łączy ich ten sam cel – dotarcie przed oblicze naszej ukochanej Matki i Opiekunki. Na dzisiejszej drodze Wspólnot nie zabraknie takich miejscowości, jak: Zadroże, Kosmolów, Jangrot, Wolbrom, Iwanowice, Gorenice, Bukowno, Jaroszowiec.

Wspólnota I przejdzie odcinek ze Smardzowic do Zadroża, Wspólnota II z Białego Kościoła do Kosmolowa, Wspólnota III z Naramy do Jangrotu, Wspólnota IV ze Skały do Wolbromia, Wspólnota V z Więcaławic do Iwanowic/Sieciechowic, Wspólnota VI z Mnikowa do Gorenic, Wspólnota VII z Chrzanowa do Bukowna, Wspólnota VIII z Płok do Jaroszowic.

Dla każdej Wspólnoty to do przejścia ok. 20/30 kilometrów. Jednak ich wytrwałość jest nie do pobicia. Zawsze z uśmiechem na ustach i radością w sercu pielgrzymują do Mamy, aby zanieść jen swoje intencje. To wspaniałe jest móc patrzeć na ich radość, wdzięczność i niestrudzone podążanie do celu. Fizyczne pielgrzymowanie łączy się z duchowym przeżywaniem najpiękniejszej przygody życia.

Piesze pielgrzymi są naprawdę wyjątkowym wydarzeniem. Nic nie może równać się z radością po wielodniowym pielgrzymowaniu i dotarciu do celu. Jednakże dla osób, które nie mogą w tym roku bezpośrednio pielgrzymować do Matki Bożej Częstochowskiej, również przygotowaliśmy możliwość duchowego wzięcia udziału w Pielgrzymce. Na naszej stronie internetowej codziennie publikowana jest liturgia słowa danego dnia, rozważania z serii „Chleb Pielgrzyma” przygotowane przez ks. Mateusza Wójcika – przewodnika Wspólnoty II, a także podsumowanie każdego pielgrzymkowego dnia. W naszych mediach społecznościowych czekają na Was natomiast wspaniałe relacje z trasy poszczególnych Wspólnot. Śledząc je, można się poczuć niemal jak na pielgrzymce.

Równocześnie wszystkich zachęcamy do przesyłania intencji do Matki Bożej Częstochowskiej, które zaniesiemy na Jasną Górę i będziemy je omadlać podczas pielgrzymki. Można je przesyłać mailowo – pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl, a także poprzez media społecznościowe.