Skip to main content

6 sierpnia wspólnie wyruszamy na trasę! Czekaliśmy na to cały rok i to jest właśnie ten moment! 42. Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę rozpoczyna się teraz. To będzie piękny czas, jesteśmy tego pewni. Przed pielgrzymami pierwsze kilometry. Jednak zanim je pokonamy, wspólnie spotkamy się w Katedrze Wawelskiej, gdzie już o 7.00 odbędzie się Msza święta na rozpoczęcie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

6 sierpnia - trasy

Wspólnota I dotrze dzisiaj do Smardzowic, Wspólnota II do Białego Kościoła, Wspólnota III do Naramy, Wspólnota IV do Skały, Wspólnota V do Więcławic, Wspólnota VI wyruszy natomiast ze Skawiny do Mnikowa, we Wspólnocie VII, która swoje pielgrzymowanie rozpoczyna 7 sierpnia, jedna z grup dotrze ze Spytkowic do Chrzanowa, natomiast Wspólnota VIII przejdzie odcinek z Jankowic do Płok.

Zatem wszystkie drogi prowadzą w tym czasie na Jasną Górę, przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej, bo właśnie taki jest cel naszego pielgrzymowania. Z Krakowa – miejsca szczególnie związanego ze świętymi, naznaczonego historią oraz atmosferą wiary i wyjątkowych duchowych miejsc, wyruszamy do Częstochowy – duchowej stolicy Polski, gdzie każdego roku tysiące pielgrzymów przybywają w tym samym celu.

Mimo że każdy pielgrzym idzie do Matki z innym intencjami w sercu, to jednak wszyscy jednoczą się w drodze. Pielgrzymka jest zatem naprawdę wyjątkowym wydarzeniem. Modlitwa, śpiew, radość, przyjaźń – to pokazały nam przez dwa dni Wspólnoty, które na pielgrzymi szlak wyruszyły nieco wcześniej. Patrzyliśmy na nich z wielką wdzięcznością, a dzisiaj jesteśmy wdzięczni, że możemy oficjalnie rozpocząć 42. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską, bo to wydarzenie, na które czeka się okrągły rok. Jesteśmy gotowi, by wyruszyć w trasę i pielgrzymować do Matki Bożej Częstochowskiej. Odliczanie zakończone – dzisiaj startujemy – i będziemy czerpać z każdej chwili, którą przeżyjemy na trasie tegorocznej pielgrzymki, bo wiemy, że każda pielgrzymka jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Nie inaczej będzie i tym razem!

Dla osób, które nie mogą pielgrzymować w sposób fizyczny, warto wspomnieć o możliwości duchowego pielgrzymowania. Konferencje „Chleb Pielgrzyma”, codzienna liturgia słowa, możliwość złożenia swoich intencji modlitewnych oraz relacje z trasy Wspólnot – wszystko to znajdziecie w naszych mediach społecznościowych i na stronie internetowej.