Skip to main content

6 sierpnia to niewątpliwie wyjątkowy dzień na trasie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Oficjalnie rozpoczęliśmy tegoroczne pielgrzymowanie i – tradycyjnie – jak co roku – Msza święta na rozpoczęcie odbyła się w Katedrze Wawelskiej, a przewodniczył jej abp Marek Jędraszewskie – metropolita krakowski, który również wyruszył na czele pielgrzymki po Starym Mieście. W ten sposób razem #idzieMYdoMamy po raz 42.

 

Wspólnota I

Po Mszy świętej w Katedrze Wawelskiej Wspólnota I wyruszyła do Białego Prądnika, gdzie razem ze Wspólnotą III – Podgórsko-Wielicką – uczestniczyła w konferencji, którą poprowadził ks. Zbigniew Bielas – rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Następnym punktem na trasie były Zielonki, z których droga prowadziła do Korzkwi. Ze Wspólnotą I pielgrzymuje również mała grupa Ukraińców na czele z księdzem z Ukrainy. Te piękne kadry z dzisiejszego dnia zawdzięczamy Maksowi – medialnemu Wspólnoty I.

 

Wspólnota II

Dzień zaczął się dla naszych pielgrzymów od wczesnych godzin porannych, niekiedy już od godziny 5.00. Po mszy świętej o godzinie 7.00 na Wzgórzu Wawelskim przemaszerowaliśmy wraz z innymi Wspólnotami przez ścisłe centrum Krakowa, aby później rozłączyć się na północnych rogatkach miasta i iść swoim szlakiem. Naszym pierwszym postojem była parafia w Zielonkach, gdzie zatrzymaliśmy się na 2 godziny, aby mieć czas na posiłek, odpoczynek, zjedzenie lodów oraz wysłuchanie konferencji ks. dr Zbigniewa Bielasa o Miłosierdziu Bożym. Kolejnym przystankiem była Korzkiew, w której dzięki gościnie dwóch gospodarstw mogliśmy znów odpocząć. Ostatnim etapem było przejście na noclegi do Wielkiej Wsi oraz Białego Kościoła. A już jutro wyruszamy na ciąg dalszy szlaku, który będzie wiódł przez Ojcowski Park Narodowy.” – podsumowanie oraz piękne zdjęcia przesłał nam Michał ze Wspólnoty II.

Wspólnota III

„Pierwszy dzień za nami! Po Mszy Świętej na Wawelu, z uśmiechami na twarzach i naładowanymi bateriami, ruszyliśmy w drogę! Pod Kościołem Mariackim pielgrzymom pasterskiego błogosławieństwa udzielił abp Marek Jędraszewski. Pierwszy odcinek minął bardzo szybko, pogoda była wręcz idealna do wędrówki. Na pierwszym postoju konferencję wygłosił ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium w Łagiewnikach. Po odpoczynku i wysłuchania słów ks. Zbigniewa, wyruszyliśmy w dalszą drogę, tym razem pokonywaliśmy kilometry przechodząc m.in. przez Zielonki. Po nieco ponad godzinie doszliśmy do Garlicy Duchownej, gdzie niesamowicie gościnni mieszkańcy przygotowali dla nas poczęstunek. Zrobiło się trochę pochmurnie, jednak na szczęście był to tylko lekki i przyjemny deszczyk, czyli pogoda idealna do marszu. Podczas pokonywania ostatniego odcinka, ostatnich już kilku kilometrów, myślami byliśmy już przy noclegu. Dziś śpimy w Naramie, Damicach i Krasieńcu, a tuż przed godziną 20:00 czeka nas adoracja w kościele w Naramie!” – podsumowuje dzień Wspólnoty III Agata, która jest korespondentką medialną z trasy!

Wspólnota IV

Wspólnota Nowohucka wyruszyła z Wawelu po porannej Mszy świętej. Jeden z postojów Wspólnoty IV odbył się w Korzkwi, gdzie pielgrzymi nabrali sił. Stamtąd wyruszyli do Skały. O 19 Wspólnota Nowohucka odpoczywa i integruje się przy pogodnym wieczorku.

Wspólnota V

To już trzeci dzień pielgrzymowania dla niektórych grup Wspólnoty V, dla innych to natomiast pierwszy dzień 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Na trasę wyruszyła dzisiaj grupa z Niepołomic, natomiast pozostałe grupy, czyli Gdów, Mszana Dolna i Myślenice uczestniczyły we Mszy świętej w Katedrze Wawelskiej, a po drodze napotkały piękne krajobrazy!

 

Wspólnota VI

6 sierpnia to pierwszy dzień pielgrzymowania dla Wspólnoty VI. Dzisiaj na szlaku zameldowała się połowa Wspólnoty, czyli dwie grupy ze Skawiny. Na Mszy świętej gościł bp Jan Zając. Natomiast grupy z Czernichowa i Krzeszowic do Skawiny dołączą już jutro. Po pięknym i intensywnym dniu Wspólnota dotarła na nocleg, a teraz czas na regenerację, bo jutro kolejny dzień pielgrzymowania!

 

Wspólnota VII

Wspólnota VII na trasę w pełnym składzie wyrusza dopiero 7 sierpnia. Jednakże już dzisiaj na trasę wyruszyła jedna z grupa Wspólnoty VII, czyli pielgrzymi ze Spytkowic. Mamy dla Was kilka kadrów z ich pielgrzymowania #doMamy!

 

Wspólnota VIII

Wspólnota VIII rano opuściła szkołę w Babicach i ruszyła dalej. Nie obyło się bez podziękowań dla dyrektora szkoły, w której zatrzymali się na nocleg pielgrzymi. Następnie dotarli do Płaz, a kolejnym przystankiem na ich trasie były lasy bolęcińskie. Na początku dzisiejszego pielgrzymowania pogoda rozpieszczała, lecz mimo nadziei Wspólnoty VIII, sprawiła im psikusa w postaci deszczu. Deszczyk nieco ochłodził grupę, co utrudniło na chwilę pracę mikrofonów i tub, jednak Wspólnota VIII jak zwykle dała radę. W Młoszowej uczestniczyli we Mszy świętej, a następnie zostali wspaniale ugoszczeni przez Koło Gospodyń Wiejskich. Korespondentka medialna Ola tę gościnę podsumowała tak: „Postój w Moszowej i jak co roku koło gospodyń wiejskich przyjęło nas niczym na weselu <3”. Dziękujemy za takie przyjęcie i wszystkich, których spotykamy na naszej drodze!

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej.