Skip to main content

42. Piesza Pielgrzymka Krakowska oficjalnie wyrusza już… jutro! Jednak do Częstochowy od wczoraj wędruje już część Wspólnot i niezmiernie nas to cieszy! Jakimi trasami będą dzisiaj podążać pielgrzymi ze Wspólnoty V, Wspólnoty VIII i grupy 3 – bocheńskiej ze Wspólnoty I? 

 

5 sierpnia - trasy

5 sierpnia - trasy

Wyruszyli wczoraj przy pięknej pogodzie i mocno świecącym słońcu. 5 sierpnia to drugi dzień ich pielgrzymowania. Wspólnota V wyjdzie z Myślenic i Gdowa, wspólnota VIII z Jaroszowic, natomiast grupa 3 – bocheńska ze Strumian. Wspólnota V oraz grupa 3 dotrą dzisiaj do Krakowa, by jutro wziąć udział w uroczystej Mszy świętej na rozpoczęcie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

Uczestnikom pielgrzymki kilometry są niestraszne. Idą z wielką radością i śpiewem na ustach. W sercu niosą intencje, które chcą zanieść do Matki Bożej Częstochowskiej, która jest przecież najlepszą Opiekunką i pomaga w każdej potrzebie. Jednak pielgrzymka ma w sobie jeszcze inny cel – nawrócenie oraz pokuta. Wyruszyli z różnych miejsc, jednak zjednoczyli się w jednej misji – są „Posłani w pokoju Chrystusa”, jak wskazuje hasło tegorocznej pielgrzymki. Jutro – po Mszy świętej w Katedrze na Wawelu – do Matki Bożej Częstochowskiej wyruszą kolejne grupy, które już nie mogą doczekać się tego wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju czasu. Na Jasną Górę wszystkie Wspólnoty dotrą 11 sierpnia.

Pielgrzymka to zdecydowanie niezwykły czas. Pokazał nam to już pierwszy dzień wędrowania Wspólnot VIII, V oraz grupy 3 – bocheńskiej. Na to uczucie czekamy cały rok i musimy przyznać, że jest naprawdę wyjątkowe. Niestrudzeni pielgrzymi, wytrwale wędrujący do Matki Bożej Częstochowskiej – to naprawdę piękny obraz. Aby dotrzeć na Jasną Górę, przemierzają wiele kilometrów, jednak upragniony cel dodaje im sił, a pielgrzymi „odzyskują skrzydła jak orły, biegną bez zmęczenia”.

W 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej możecie uczestniczyć również w sposób duchowy. Codzienne konferencje publikowane na YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej, liturgia słowa, relacje z trasy czy możliwość przesłania intencji modlitewnych na adres pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl. To dla każdego może być piękny czas, który wyda wspaniałe owoce. Sprawdź sam!