W gorącej i słonecznej atmosferze podążały dzisiaj Wspólnota V, Wspólnota VIII oraz grupa 3 – bocheńska – ze Wspólnoty I. Jednak mimo bardzo wysokiej temperatury, ten dzień można zaliczyć do udanych i pięknych! To wspaniały przedsmak emocji, jakie czekają na nas – w jeszcze większym wymiarze – już od jutra, ponieważ 6 sierpnia spotykamy się w Katedrze Wawelskiej, by razem pójść do Mamy!

Grupa 3 – bocheńska – Wspólnota I

Grupa 3 – bocheńska – wyruszyła ze Strumian do Krakowa. Już przed południem dotarli do Królewskiego Miasta i właśnie tam pielgrzymowali dalej. Jutro z grupą 3 – bocheńską – spotkamy się na Wawelu. Już nie możemy się doczekać! We Mszy świętej uczestniczyli w kościele w Strumianach. Jak zwykle – uśmiechnięci, radośni, szczęśliwi i mimo dzisiejszego upału – pełni energii! To właśnie grupa 3 – bocheńska i jej pielgrzymowanie!

Wspólnota V

Poranna Msza święta dla części Wspólnoty V odbyła się w Myślenicach w pięknych okolicznościach. Właśnie stamtąd wyruszyła grupa myślenicka i grupa z Mszany Dolnej. 5 sierpnia swoje pielgrzymowanie rozpoczęła również grupa pielgrzymów z Gdowa. Zatem na trasie jest już niemal cała Wspólnota V. Ich dzisiejszym celem był Kraków. Po drodze w upale każdy postój był na wagę złota i dawał upragniony odpoczynek. W dzisiejszym podsumowaniu Wspólnoty V nie możemy pominąć również pięknych słoneczników i żółtego koloru, który niczym kolejna dawka słonecznej energii, towarzyszył pielgrzymom z grupy gdowskiej.

Wspólnota VIII

Za Wspólnotą VIII bardzo ciekawy, intensywny i gorący dzień. Dzień rozpoczęli od porannej modlitwy i śniadania. Pierwszym celem dzisiejszej trasy była Radocza. Na tym odcinku Wspólnotę VIII odwiedził ks. Michał Korbel, ks. Michał Korbel, który opowiedział o Światowych Dniach Młodzieży, organizacji grup i przeżyciach. Słońce świeciło dzisiaj dla Wspólnoty VIII i jak określiła korespondentka medialna – Ola – zdecydowanie „dawało popalić”. Jednak Wspólnota VIII niestrudzenie zmierzała do kolejnego celu. W Zatorze Wspólnota uczestniczyła we Mszy świętej, podczas której pielgrzymów odwiedził bp Damian Muskus OFM. Kolejny z postojów odbył się w Jankowicach, a stamtąd zaledwie 4 kilometry do finiszu 2. dnia pielgrzymowania, czyli Babic. W dzisiejszym podsumowaniu nie może zabraknąć tej relacji Oli: „Jak opisać temperaturę? Telefon w połowie relacji z koronki dał znać, że jest przegrzany i musi się wyłączyć”.

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na temat 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.