Skip to main content

Piesza Pielgrzymka Krakowska oficjalnie rozpoczyna się 6 sierpnia. Jednakże już dzisiaj – 4 sierpnia – na trasie znalazły się Wspólnota V, Wspólnota VIII, a także grupa III – bocheńska – ze Wspólnoty I. Każdego dnia na naszej stronie znajdziecie trasy, jakimi będą podążać poszczególne wspólnoty. Już dzisiaj odsłona I naszego wielkiego pielgrzymkowego wydarzenia! Zobaczcie, jakimi trasami będą dzisiaj podążać pielgrzymi. 

4 sierpnia - trasy

Wspólnota V przejdzie dzisiaj odcinek z Mszany Dolnej do Myślenic. Wspólnota VIII będzie pielgrzymować z Suchej Beskidzkiej do Jaroszowic. Natomiast grupa 3-bocheńska wyruszy ze swojego rodzinnego miasta, aby dotrzeć do Strumian. Właśnie takie miejscowości znajdują się na trasie pierwszego dnia pielgrzymowania #doMamy!

Oficjalne rozpoczęcie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej odbędzie się na Wawelu. To z tego miejsca – serca Krakowa – wspólnie wyruszymy do Jasnej Góry – duchowego serca narodu polskiego. Jesteśmy pewni, że będzie to niezwykłe święto wiary, radości i modlitwy. Każdego dnia – już od dzisiaj – będziemy dzielić się z Wami zdjęciami z trasy poszczególnych Wspólnot, słowem dnia, konferencjami, a także zachęcamy do przesyłania intencji na adres pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl.

Pierwsze Wspólnoty już teraz wyruszą w drogę, zatem warto przybliżyć nieco krajobraz miejscowości, z jakich wyruszają #doMamy!

Mszana Dolna – to miejscowość, w której można wędrować szlakami Beskidu Wyspowego. Zatem pokonanie trasy 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej nie powinno sprawiać pielgrzymom ze Wspólnoty V żadnych problemów. To również wspaniałe tereny do paralotniarstwa. Mszana Dolna może się poszczycić również pielęgnowaniem tradycji folklorystycznych.

Sucha Beskidzka – miasto położone w kotlinie Beskidu Małego i Beskidu Makowskiego. Można się tam poczuć niemal jak w Krakowie, ponieważ w Suchej Beskidzkiej znajduje się renesansowy zamek suski, nazywany „Małym Wawelem”. Jednak to nie jedyna atrakcja turystyczna Suchej Beskidzkiej.

Bochnia – czyli prawdziwe miasto soli. To właśnie z tego miejsca wyruszą do Częstochowy pielgrzymi z parafii św. Pawła Apostoła. To również miejsce szczególnie związane ze św. Kingą, której kaplica znajduje się w Kopalni Soli w Bochni i, w której można wziąć udział w wyjątkowej pasterce.

 

Wspólnie bądźmy podczas 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami i relacjami!