Skip to main content

Ostatnie dni lipca i początek sierpnia oznaczają, że to już ostatnie chwile, aby zapisać się na 42. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską! Jednak jeśli jeszcze nie zapisałeś się na to wydarzenie, już teraz zrób to w formie online i przeżyj najpiękniejszą duchową przygodę Twojego życia. Pielgrzymka krakowska jak każdego roku wyruszy w intencji naszej Ojczyzny, Papieża Franciszka, a także jako podziękowanie za wszystko, co otrzymaliśmy w czasie trwania pontyfikatu św. Jana Pawła II. 

Ostatnia szansa na zapisy na 42. PPK

 

W tym roku po raz pierwszy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską można zapisać się również w formie online! Zrób to już teraz i razem z nami chodź do Mamy! Tegoroczna pielgrzymka zachęca również do rozważania hasła „Posłani w pokoju Chrystusa”. Jest to jednocześnie hasło trzeciego roku programu duszpasterskiego poświęconego Eucharystii. W sposób szczególny zachęca ono do zgłębienia duchowych owoców wypływających z przyjęcia sakramentu Eucharystii, który stoi w centrum chrześcijańskiego świata. To właśnie czas pielgrzymowania do maryjnego sanktuarium na Jasnej Górze ma być okazją do poszukiwania odpowiedzi na te jakże ważne dla każdego wierzącego pytania.

Bardzo ważnym aspektem tegorocznej pielgrzymki jest także modlitwa o pokój, którego tak bardzo obecnie potrzebujemy. Zatem hasło „Posłani w pokoju Chrystusa” jest również symboliczne w obliczu wydarzeń, które rozgrywają się za naszą wschodnią granicą. W rzeczywistości, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, jesteśmy powołani, by prosić o pokój i by go nieść. Niech będzie to zatem jedna z intencji, jakie zaniesiemy naszej Matce – Maryi.

Pielgrzymka krakowska to czas zarówno fizycznego, jak i duchowego pielgrzymowania, w które może zaangażować się każdy z nas. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej w sposób fizyczny, jednakże dla wszystkich, którzy nie będą mogli w niej uczestniczyć, przygotowaliśmy również formę duchowego pielgrzymowania. W naszych mediach społecznościowych na bieżąco będziemy relacjonować wydarzenia z trasy, a także dzielić się liturgią słowa na dany dzień czy przygotowanymi przez ks. Mateusza Wójcika – przewodnika Wspólnoty II – konferencjami. Zachęcamy również do przesyłania intencji modlitewnych na adres: pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl.