Do 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej pozostało 7⃣ dni! Nie może Was tam zabraknąć! To zdecydowanie ostatnia chwila, aby zapisać się na to wyjątkowe wydarzenie! Zapisujcie się w formie online już teraz! Pamiętajcie również, aby dołączyć do naszego wydarzenia, bo razem #idzieMYdoMamy!
7 dni do 42. PPK
Już za równy tydzień – 6 sierpnia – spotkamy się na uroczystej Mszy świętej w Katedrze Wawelskiej, która będzie rozpoczynała wyjątkowe wydarzenie – 42. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Pielgrzymka krakowska już tradycyjnie rozpoczyna się w szczególnym dla całej Archidiecezji miejscu – Katedrze na Wawelu, nieodłącznie związanej z Miastem Królów Polskich i byłą stolicą Polski. To właśnie ta Katedra jest świadkiem dziejów i historii, ale także jest świadkiem wielu pielgrzymek, które właśnie w tym miejscu rozpoczynały swój byt.
Następnie pielgrzymi przejdą ulicami Starego Miasta, podziwiając zabudowę Krakowa oraz wpisane w tę architekturę kościoły. To właśnie w tym miejscu zaczyna się pielgrzymowanie #doMamy, które po kilku dniach dotrze do celu – jasnogórskiej bazyliki. Wyruszamy z miejsca historycznego, w którym splatały się losy królów Polski, aby dotrzeć do miejsca niezwykłego – naznaczonego niesamowitą duchową atmosferą, będącego świadkiem wielu cudów i uzdrowień, nad którym opiekę sprawuje niezastąpiona – pełna chwały Matka Boża Częstochowska – nasza najlepsza Matka i Opiekunka.
Każda ze wspólnot po początkowym wspólnym pielgrzymowaniu wyruszy na własną trasę. Znajdą się na niej również urokliwe krajobrazy, ale przede wszystkim będzie to czas wspaniałego podążania #doMamy z modlitwą i śpiewem na ustach, doceniając drugiego człowieka, który jest obok, a także wszystkich spotkanych na trasie – życzliwych ludzi.
Jeszcze nie zapisałeś się na 42. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską? Nie czekaj, przeżyj niepowtarzalną przygodę, a przede wszystkim otwórz się na duchowy rozwój poprzez te niesamowite rekolekcje w drodze. Jesteśmy pewni, że czas pielgrzymowania nie może równać się z niczym innym. To po prostu TRZEBA PRZEŻYĆ!
Każdy dzień podczas Pielgrzymki upływa w niesamowitej atmosferze. Nie brakuje doświadczeń duchowych, takich jak: Msza święta, nabożeństwa czy modlitwy, a także konferencje. Wydają one piękne owoce. Przekonaj się sam!