Skip to main content

W tym roku nie możesz wziąć udziału w Pielgrzymce? Zatem zachęcamy Cię do duchowego pielgrzymowania! To inicjatywa, dzięki której osoby, które nie mogą uczestniczyć w 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej, będą mogły duchowo podążać na Jasną Górę! 

duchowe pielgrzymowanie

 

Na czym polega pielgrzymka duchowa? 

🔵 INTENCJE MODLITEWNE – na adres pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl, w wiadomości na Facebooku lub w komentarzu zostaw swoją intencję modlitewną, a my zaniesiemy ją na Jasną Górę i podczas trasy będziemy ją polecać Panu Bogu!

🔵 SŁOWO BOŻE NA DZIŚ – każdego dnia rano – od 4 sierpnia – na naszym profilu na Facebooku znajdziesz inspirujące teksty z codziennej Liturgii Słowa, natomiast na stronie internetowej PPK dostępne będą pełne teksty czytań, Ewangelii, a także modlitwy wiernych

🔵 ROZWAŻANIA – w tym roku poprowadzi je dla nas ks. Mateusz Wójcik. Będzie ich można wysłuchać codziennie o godz. 7.58 na kanale YT i Spotify Archidiecezja Krakowska

🔵 RELACJE – nawet jeśli nie będziesz mógł wziąć udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej, poczujesz się jak na trasie. Codziennie będziemy dostarczać wiele relacji i zdjęć z tras poszczególnych Wspólnot!

🔵 PODAJ DALEJ – wśród Twoich bliskich również są osoby, które nie mogą uczestniczyć w Pielgrzymce? Zachęć ich do śledzenia naszego profilu, a także strony internetowej! 

 

Nie każdy z nas może podjąć trud pielgrzymowania na Jasną Górę. Przyczyny takiej sytuacji mogą być naprawdę bardzo różne – od pracy po problemy zdrowotne i wiele innych życiowych trudności, które uniemożliwiają fizyczne podjęcie wyzwania pójścia przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Jednak jest możliwość zaradzenia na brak czasu, choroby, podeszły wiek, skomplikowaną sytuację rodzinną czy bycie z dala od kraju. Ten przepis to duchowe pielgrzymowanie, do którego wszystkich serdecznie zachęcamy! Możemy przeżyć ten niezwykły czas w wyjątkowy sposób, towarzysząc pielgrzymującym modlitwą, rozważając codzienne Słowo Boże, słuchając konferencji oraz powierzając nasze intencje Matce Bożej Częstochowskiej poprzez pielgrzymów.

Niech to będzie czas wspaniałego duchowego i fizycznego pielgrzymowania!