Skip to main content

“Posłani w pokoju Chrystusa” – to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy już 6 sierpnia! 42. Piesza Pielgrzymka Krakowska będzie idealną okazją do zgłębienia tajemnic Eucharystii, a także uświadomienia sobie, że każdy z nas – szczególnie w tym trudnym czasie – jest posłany, aby nieść pokój! Zatem czas na najważniejsze pytanie – czy razem #idzieMYdoMamy? Zapisz się już dzisiaj! 

 

Posłani w pokoju Chrystusa

 

Hasło “Posłani w pokoju Chrystusa”:

  • towarzyszy trzeciemu rokowi programu duszpasterskiego poświęconego Eucharystii,
  • zachęca do szukania sposobów, jak żyć Eucharystią każdego dnia,
  • pomaga w odkryciu i zgłębieniu duchowego wymiaru Eucharystii,
  • skłania do stworzenia nowego stylu życia – z Eucharystią w roli głównej.

Kościół w Polsce kontynuuje kontemplowanie tajemnicy Eucharystii pod całościowym hasłem programu duszpasterskiego „Eucharystia daje życie”. W trzecim roku programu duszpasterskiego szczególnie skupiamy się na sposobach przeżywania Dnia Pańskiego i wynikających z tego skutkach. Hasło „Posłani w pokoju Chrystusa” oznacza i zwraca naszą uwagę, że każdy z nas został posłany do pełnienia szczególnej misji, a jej pierwszą częścią jest gromadzenie się przy stole eucharystycznym. Określenie, którego użył Benedykt XVI, czyli „eucharystyczny styl życia” wskazuje nam kierunek, w jakim powinniśmy podążać, aby zgłębić tajemnicę Eucharystii i podzielić się nią z innymi.

Piesza Pielgrzymka Krakowska, podczas której będziemy zgłębiać to hasło, ma nam w szczególny sposób pokazać wielką radość, która wynika z obcowania przy stole eucharystycznym. Co więcej, udział w Eucharystii niesie ze sobą wyjątkowe i pozytywne skutki, skupiając nasze myśli na jedności ze wspólnotą oraz Jezusem ukrytym pod postacią Chleba i Wina, budzi naszą troskę o ubogich i najbardziej potrzebujących, a także wyzwala postawę miłosierdzia, która jest tak ważna we współczesnym – pełnym niepokoju – świecie.

Warto również pamiętać o słowach Jezusa „Kto mnie spożywa, będzie żył na wieki”. Pobudzają nas one do życia Eucharystią i formowania naszego stylu funkcjonowania w ten właśnie sposób, aby żyć na wieki z Jezusem, który jest Prawdą i Życiem. Przede wszystkim powinniśmy sobie również uświadomić, że to właśnie Jezus Chrystus posyła nas do niesienia pokoju poprzez Eucharystię.

 

Już dzisiaj dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej!