Skip to main content

Każda mama zasługuje na wyjątkowe wsparcie, szacunek, dobre słowo i miłość. Powinniśmy o tym pamiętać nie tylko od święta, ale i każdego dnia. Jednak 26 maja to wyjątkowa okazja, aby podziękować wszystkim mamom za ich obecność i bezgraniczną miłość, jaką każdego dnia nas obdarzają. To również dobry moment, by podziękować naszej Mamie w niebie za to, że zawsze nas wspiera i możemy się do niej zwrócić w modlitwie w każdej sytuacji. 

Dzień Mamy to nie tylko okazja do wręczenia pięknego upominku, to przede wszystkim przypomnienie, że jest ktoś, komu zawdzięczamy tak wiele, kto jest z nami od naszych pierwszych chwil życia, martwi się, troszczy oraz daje największe wsparcie. Mama to wyjątkowy człowiek w naszym życiu. Mamy to również ważna część Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. To dzięki nim ich pociechy mogą przebyć wymagającą, ale i piękną drogę do stóp Jasnogórskiej Pani. Prowadzą za rękę, są w momentach trudnych, mimo zmęczenia biorą na ręce i niosą plecak czy prowadzą wózek – krótko – są niezastąpione! DZIĘKUJEMY!

Ten dzień to także okazja, by uczcić również Mamę – Matkę Bożą, która zawsze oręduje za nami w niebie. Dla nas – wspólnoty Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – to naprawdę wyjątkowa więź. Również w tym kontekście ważny jest wspólnie spędzony czas czy rozmowa – modlitwa. Matkę Bożą możemy wzywać w każdych okolicznościach naszego życia – jest z nami, kiedy się cieszymy i kiedy jest nam smutno. A już niedługo – jako Piesza Pielgrzymka Krakowska – po raz 42. wyruszymy na Jasną Górę, by po kilku dniach trudnej wędrówki dotrzeć pod obraz Matki Bożej Częstochowskiej i powiedzieć „Dziękujemy!”.

Dzień Mamy to jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w ciągu roku. Pomyślmy dzisiaj szczególnie o naszych mamach, zarówno tutaj na ziemi, jak i tej w niebie. Dzień Mamy jest obchodzony w ponad 140 krajach na świecie. Mimo że jego daty różnią się w zależności od poszczególnych państw, to jednak pokazuje tak, jak ważna jest pamięć o naszych mamach.