Skip to main content

Solidarni z Ukrainą zachęcamy do włączenia się w pomoc narodowi ukraińskiemu i przybywającym do Polski uchodźcom! Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje transporty humanitarne, a także miejsca pobytu dla uchodźców z Ukrainy. W związku z tą sytuacją Caritas wraz ze Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie organizuje także zbiórkę potrzebnych darów dla przybywających zza naszej wschodniej granicy. 

Solidarni z Ukrainą

 

Wszystkie szczegóły o możliwościach pomocy dostępne są na stronie Caritas Archidiecezji Krakowskiej: https://www.krakowcaritas.pl/aktualnosci.php/1527__solidarni_z_ofiarami_wojny_w_ukrainie.html. Przyjęcie uchodźców, zbiórka darów, wolontariat, wsparcie materialne oraz duchowe – w tych dniach możemy zrobić naprawdę wiele dla naszych braci i sióstr. Bądźmy gotowi do pomocy.

Każdy chętny może dołączyć do pomocy i dołączyć swoją cegiełkę do wielkiego dzieła. W Środę Popielcową w Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się również zbiórka środków na pomoc humanitarną dla uchodźców z Ukrainy. Ta inicjatywa wpisuje się również w ideę Wielkiego Postu jako czasu poświęconego na modlitwę, post oraz czynienie jałmużyny.