Skip to main content

To już ostatnia odsłona naszego wspomnieniowego cyklu. Nawet nie wiecie, jak nam przykro, że to już ostatni #throwbackthursday. Przedłużaliśmy go, jak tylko mogliśmy, ale w końcu nadszedł.

Wspólnota IX, czyli Bocheńska na trasę wyruszyła już 4 sierpnia, a do celu dotarła przez Strumiany, Kraków, Smardzowice, Tarnawę, Smoleń, Włodowice oraz Zaborze. Na Jasną Górę z Dziewiątką pielgrzymowało ok. 100 osób! 

Podsumowanie 41. PPK - Wspólnota IX

Mszy rozpoczynającej pielgrzymkę przewodniczył ks. Zbigniew Szostak, czyli dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Obowiązkowym punktem pierwszych postojów Dziewiątki było suszenie płaszczy przeciwdeszczowych. Jednak podczas odpoczynków nie brakowało także gorących obiadów i pysznych lodów, a dzięki sponsorom zdrowych jabłek i pomidorów.

Pielgrzymowanie Dziewiątki to zaliczenie paulińskiego tryptyku, czyli Skała – Leśniów – Częstochowa. Do najbardziej urokliwej części trasy należał Ojcowski Park Narodowy. Jednej z konferencji Dziewiątka mogła wysłuchać u stóp ojcowskiego zamku. Jednak to nie jedyny zamek, jaki znalazł się na jej trasie. Pod ruinami zamku w Smoleniu Dziewiątka uczestniczyła w Mszy świętej.

A jednym z tegorocznych “gości” Wspólnoty był… dron, któremu zawdzięczamy piękne kadry.

Wśród wspaniałych gości Dziewiątki był także brat Piotr, który Wspólnotę Bocheńską tworzył niemal od jej początków, a tym razem przyleciał prosto z USA.

Dziewiątka w deszczu i słońcu, ze śpiewem na ustach i pełna radości dotarła na Jasną Górę, a my dotarliśmy do końca cyklu #wspominamy41PPK!

Przewodnikiem Wspólnoty IX był ks. Paweł Głowacz, a za relację z trasy dziękujemy Maksymilianowi Skraba.