Skip to main content

Nasz wspomnieniowy cykl powoli dobiega końca. Jednak przed nami jeszcze 2 pielgrzymkowe podsumowania! Poniedziałek rozpoczynamy ze Wspólnotą VIII!

Wspólnota VIII, czyli Suska na szlak wyruszyła już 4 sierpnia, a jej trasa #doMatki prowadziła z Suchej Beskidzkiej, przez Jaroszowice, Jankowice, Płoki, Jaroszowiec, Rudniki, Żarki-Letnisko, Kamienicę Polską na Jasną Górę!

Pielgrzymowanie Ósemki rozpoczęła uroczysta Msza święta, której przewodniczył bp Janusz Mastalski. Pierwszy postój odbył się w Lesie, a dokładnie w miejscowości Las, a swój pierwszy dzień zakończyła w Jaroszowicach po przejściu 28.1 km! Nie brakowało tego, co najważniejsze, czyli modlitwy i intencji zbieranych do kapelusza.

Swoją niewykorzystaną energię Ósemka przelewała na taneczne kroki i poranną rozgrzewkę. 

Mimo deszczu, na twarzach pielgrzymów nie brakowało uśmiechu, a na trasie dobrych ludzi. Dzięki sołtysowi z Graboszyc, Ósemka mogła schronić się przed deszczem w miejscowej remizie.

Wspólnota Suska może pochwalić się ciekawymi tradycjami. W Płokach każdy, kto pielgrzymuje po raz pierwszy, musi wejść na kolanach po schodach do kościoła. Jednak, aby debiutantom nie było przykro, pozostali również pokonują tę drogę na kolanach! Z niezwykłą energią Wspólnota VIII przemierzyła ostatnie kilometry, aby dotrzeć do celu – #doMatki!

Ósemko, a co wy najlepiej zapamiętaliście ze swojej trasy?

Przewodnikiem Wspólnoty VIII był ks. Sebastian Kozyra, a za relację z trasy dziękujemy Oli Tataruch!