Skip to main content

Pierwszy wrześniowy poniedziałek dla wielu może być trudnym wyzwaniem. Jednak mam dla Was coś, co na pewno umili Wam ten ciężki dzień – wspomnienia z trasy Wspólnoty VI. Razem z nami wróćcie do wyjątkowych sierpniowych wydarzeń i pięknego czasu pielgrzymowania. Zobaczcie już teraz podsumowanie 41. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej oczami Szóstki!

Szóstka, czyli Wspólnota Skawińsko-Czernichowska, wyruszyła w drogę 6 sierpnia. Początkowym punktem jej trasy nie był Wawel, a Kościół Miłosierdzia Bożego w Skawinie-Ogrodach. Trasa Szóstki biegła przez Mników, Gorenice, Chechło, Niwki/Żelisławice, Kuźnicę Starą/Osiny, aby ostatecznie dotrzeć #doMatki!

Pierwszą Mszę świętą dla Wspólnoty VI odprawił bp Jan Zając.

Pierwszy pielgrzymkowy dzień Wspólnoty VI nie obył się bez przeszkód. Ze względu na ulewy i zamknięty prom w Kopance, Szóstka musiała nadrobić 10 km i wybrać trasę przez Tyniec.

 Na trasie nie brakowało wzruszających momentów. Jednym z nich był spotkanie z nowożeńcami przed kościołem w Liszkach, dla których zaśpiewał ks. przewodnik Rafał Wierzbiak.

Dzień drugi upłynął pod znakiem leśnych dróg. Szóstka odhaczyła Tenczyński Park Krajobrazowy oraz Bramę Zwierzyniecką w Tenczynku.

Pielgrzymowanie Szóstki to także wyjątkowy jubileusz. W tym roku 25-lecie święceń kapłańskich obchodził ks. Bogdan Sarniak – wieloletni przewodnik tej Wspólnoty. Czekała na niego miła niespodzianka i herbaciany podarunek.

Na trasie Szóstka mogła podziwiać także kombajny udające się do swoich letnich obowiązków. 

Przed dotarciem do celu Szóstka udała się do Osin, gdzie odbyła się jej wspólnotowa Przeprośna Górka. A później podążała już wprost do Mamy!

Czym zaskoczy nas Szóstka w przyszłym roku? Już odliczamy dni, aby znowu wyruszyć z Wami! Przewodnikiem Wspólnoty VI był ks. Rafał Wierzbiak, a za relację z trasy dziękujemy Arkadiuszowi Lisowskiemu.