Skip to main content

Czwartek to kolejny dzień naszego wspomnieniowego cyklu. Dzisiaj przed Wami zaprezentuje się Wspólnota V, której trasa była naprawdę wyjątkowa. Jeszcze gorące podsumowanie specjalnie dla Was przygotował Mateusz Piwosz z grupy Niepołomice, która pielgrzymowała ze Wspólnotą V!

Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę rok w rok oficjalnie rozpoczyna się 6 sierpnia, jednak we Wspólnocie V jest inaczej. Grupa niebieska z Mszany Dolnej rozpoczyna swoje pielgrzymowanie już 4 sierpnia! 

Pierwsze dni dla trzech grup, czyli Myślenic, Gdowa i Mszany Dolnej minęły w deszczowej aurze. Ostatnią grupą, która dołączyła do “piątki” były Niepołomice. Grupa “zielona” wyruszyła z Niepołomic i spotkała się z pielgrzymami w Więcławicach Starych.

Z Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach wszystkie grupy Piątki wspólnie wyruszyły na pielgrzymi szlak.

W tym roku Piątka była wyjątkowa pod względem liczby pielgrzymujących nowych par małżeńskich! W naszej wspólnocie pielgrzymowały 4 pary nowożeńców. 7 sierpnia na wieczorku w Sieciechowicach zorganizowana została dla nich niespodzianka, czyli piękny pokaz sztucznych ogni.

Kolejne dni to troszkę gorącego słońca okraszonego przyjemnym wiatrem. 8 sierpnia poranną Mszę Świętą w Kąpielach Wielkich odprawił dla nas ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski. Pobłogosławił nam na drogę i wspólnie wyruszyliśmy do Kroczyc.

Tradycyjnie przed ostatnim noclegiem zmuszeni byliśmy wyciągnąć z dna podręcznych plecaków peleryny. Najważniejsze jednak, że wejście na Jasną Górę mieliśmy iście promieniste!

Bardzo dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość na szlaku i zapraszamy z “piątką” za rok! Przewodnikiem Wspólnoty V był ks. Tomasz Stec, korespondentką medialną Anna Wojtyczka, a za dzisiejsze wyjątkowe podsumowanie dziękujemy Mateuszowi Piwoszowi. Zapraszamy także do odwiedzenia fanpage’u grupy z Niepołomic, gdzie również czekają na Was wspomnienia z 41. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej –  https://www.facebook.com/PielgrzymkaNiepolomice.

Przewodnikiem Wspólnoty V był: ks. Tomasz Stec

Główny porządkowy: Wojciech Badura

Księża przewodnicy:

Myślenice – ksiądz Tomasz Białoń, ksiądz Krzysztof Mirek, ksiądz kleryk Piotr Leśniak, ksiądz kleryk Damian Talowski

Gdów – ksiądz Bogusław Seweryn

Niepołomice – ksiądz Paweł Król, ksiądz Tomasz Plewa

Mszana Dolna – ksiądz Bartłomiej Grociak, ksiądz Sebastian Kowalczyk, ks. Bernard Ibarra,