Czwartek to kolejny dzień naszego wspomnieniowego cyklu. Dzisiaj przed Wami zaprezentuje się Wspólnota V, której trasa była naprawdę wyjątkowa. Jeszcze gorące podsumowanie specjalnie dla Was przygotował Mateusz Piwosz z grupy Niepołomice, która pielgrzymowała ze Wspólnotą V!

Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę rok w rok oficjalnie rozpoczyna się 6 sierpnia, jednak we Wspólnocie V jest inaczej. Grupa niebieska z Mszany Dolnej rozpoczyna swoje pielgrzymowanie już 4 sierpnia!

Pierwsze dni dla trzech grup, czyli Myślenic, Gdowa i Mszany Dolnej minęły w deszczowej aurze. Ostatnią grupą, która dołączyła do “piątki” były Niepołomice. Grupa “zielona” wyruszyła z Niepołomic i spotkała się z pielgrzymami w Więcławicach Starych.

Z Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach wszystkie grupy Piątki wspólnie wyruszyły na pielgrzymi szlak.

W tym roku Piątka była wyjątkowa pod względem liczby pielgrzymujących nowych par małżeńskich! W naszej wspólnocie pielgrzymowały 4 pary nowożeńców. 7 sierpnia na wieczorku w Sieciechowicach zorganizowana została dla nich niespodzianka, czyli piękny pokaz sztucznych ogni.

Kolejne dni to troszkę gorącego słońca okraszonego przyjemnym wiatrem. 8 sierpnia poranną Mszę Świętą w Kąpielach Wielkich odprawił dla nas ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski. Pobłogosławił nam na drogę i wspólnie wyruszyliśmy do Kroczyc.

Tradycyjnie przed ostatnim noclegiem zmuszeni byliśmy wyciągnąć z dna podręcznych plecaków peleryny. Najważniejsze jednak, że wejście na Jasną Górę mieliśmy iście promieniste!

Bardzo dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość na szlaku i zapraszamy z “piątką” za rok! Przewodnikiem Wspólnoty V był ks. Tomasz Stec, korespondentką medialną Anna Wojtyczka, a za dzisiejsze wyjątkowe podsumowanie dziękujemy Mateuszowi Piwoszowi. Zapraszamy także do odwiedzenia fanpage’u grupy z Niepołomic, gdzie również czekają na Was wspomnienia z 41. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej –  https://www.facebook.com/PielgrzymkaNiepolomice.

Przewodnikiem Wspólnoty V był: ks. Tomasz Stec

Główny porządkowy: Wojciech Badura

Księża przewodnicy:

Myślenice – ksiądz Tomasz Białoń, ksiądz Krzysztof Mirek, ksiądz kleryk Piotr Leśniak, ksiądz kleryk Damian Talowski

Gdów – ksiądz Bogusław Seweryn

Niepołomice – ksiądz Paweł Król, ksiądz Tomasz Plewa

Mszana Dolna – ksiądz Bartłomiej Grociak, ksiądz Sebastian Kowalczyk, ks. Bernard Ibarra,