Skip to main content

Czas na kolejne pielgrzymkowe podsumowanie. Dzisiaj poznacie najważniejsza wydarzenia z trasy Wspólnoty IV, czyli Nowohuckiej. Zobaczcie już teraz, jak pielgrzymowała Czwórka!

Wspólnota IV, czyli Nowohucka swoje pielgrzymowanie rozpoczęła 6 sierpnia, a na ich trasie znalazły się Skała, Wolbrom, Wierbka, Rzędkowice, Zrębice oraz ich cel – Jasna Góra! ❤

Pierwszy postój Czwórki odbył się w Kościele na Białym Prądniku, gdzie Wspólnota wysłuchała konferencji bp Janusza Mastalskiego.

Mimo że na trasie nie raz pojawiły się czarne chmury i deszcz to Czwórka wytrwale podążała do Mamy! A towarzyszyli jej niezwykle gościnni ludzie, do których Wspólnota IV co roku chętnie wraca.

Wraca także do pięknych miejsc, jak odcinek Smoleń – Wierbka, który dla wielu pielgrzymów z Czwórki jest najbardziej urokliwym z całej trasy.

Czwórka zdecydowanie lubi wyzwania, dlatego też podczas ich pielgrzymowania nie zabrakło sportowych emocji. Mecz grup Nowohucka vs. KARAN to prawdziwe mistrzowskie widowisko.

We wtorek Wspólnotę IV odwiedził bp Damian Muskus, który przewodniczył Mszy świętej.

A Czwórka odwiedziła Wierbkę i… wykonała tam piękne grupowe zdjęcie, które na pewno trafi do pielgrzymkowego albumu niejednego pątnika. W tym albumie znajdzie się też na pewno najważniejsze wspomnienie, czyli dotarcie do celu – #doMamy! ❤ Czwórko, czy za rok będziecie tworzyć nowe pielgrzymkowe wspomnienia?

Do zobaczenia za trasie!

Przewodnikiem Czwórki był ks. Krzysztof Polewka, a za relację z trasy dziękujemy Annie Janczur.