Podsumowań ciąg dalszy. Bohaterką dzisiejszego została Wspólnota II, czyli Śródmiejska. Jakie wydarzenia były najważniejsze na trasie Dwójki? Co spotkało ich w drodze? Tego dowiecie się z naszego podsumowania. Zobaczcie koniecznie!

Dwójka, czyli Wspólnota Śródmiejska swoją wędrówkę rozpoczęła 6 sierpnia. Na ich trasie znalazły się Biały Kościół, Kosmolów, Ogrodzieniec, Myszków, Choroń oraz punkt docelowy, czyli Jasna Góra!

Pierwszy dzień pielgrzymki Dwójka rozpoczęła na Wawelu, a zakończyła w Nowej Wsi. W sobotę na Mszy we Wspólnocie Śródmiejskiej gościł bp Janusz Mastalski. Odbyła się ona w Bramie Krakowskiej.

Dwójka podziwiała piękne krajobrazy Ojcowa, Pieskowej Skały, Sułoszowej oraz podążała malowniczą trasą między polami dojrzewającej pszenicy.

Do wyjątkowych momentów na trasie #Dwójki należała poranna Msza święta u stóp największego Zamku Szlaku Orlich Gniazd – Zamku w Ogrodzieńcu oraz tradycyjna sesja zdjęciowa.

Adoracje były także kluczowym punktem programu Wspólnoty II. Jedną z nich poprowadził ks. Krzysztof Porosło w Myszkowie. Przedostatni dzień pielgrzymki to dla Dwójki już tradycyjnie Dzień Misyjny. Poznają wtedy istotę Misji Katolickich oraz świadectwa Wolontariuszy, którzy przebywali na Misjach.

Na Przeprośnej Górce Wspólnota II zameldowała się jako pierwsza!

A później zmierzała już prosto do Mamy!

Dwójko, już nie możemy doczekać się pielgrzymowania z Wami za rok!

Przewodnikiem Wspólnoty II był ks. Mateusz Wójcik, a za relację z trasy dziękujemy Michałowi Michalskiemu.