Skip to main content
41. Piesza Pielgrzymka Krakowska zakończyła się tydzień temu, dlatego teraz nadszedł czas na podsumowania! A w tym roku przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego! Jak pielgrzymkę przeżywała każda ze wspólnot? Jakie wyjątkowe wydarzenia spotkały ich na trasie? Co było dla nich najważniejsze?
Przekonajcie się sami – w krótkiej relacji tekstowej i fotograficznej! W każdy czwartek i poniedziałek na naszym blogu oraz Facebooku będzie czekało na Was podsumowanie z pielgrzymkowej trasy każdej ze wspólnot! Zachowajcie wspomnienia z 41. PPK na dłużej i bądźcie z nami! Zaczynamy już dzisiaj, a na pierwszy ogień idzie nie kto inny, jak Wspólnota I, czyli Prądnicka!
Podsumowanie 41. PPK
Jedynka, czyli Wspólnota Prądnicka na szlak wyruszyła 6 sierpnia, a ich trasa prowadziła przez Smardzowice, Zadroże, Strzegową, Włodowice, Przybnów aż na Jasną Górę!
Pierwszy postój #Jedynki odbył się w Parafii Matki Kościoła na Białym Prądniku. W tym roku obowiązkowym wyposażeniem na trasie pielgrzyma okazał się ponton lub kajak, a to ze względu na trudne warunki, jakie #Jedynkę spotkały w Zielonkach.
Na trasie spotykali niezwykle pomocnych mieszkańców, dzięki którym pielgrzymom nie brakowało ciepłego posiłku, lodów, a nawet pysznych arbuzów.
Nie brakowało także pięknych zachodów słońca!

Na trasie Jedynki znalazł się także Ojcowski Park Narodowy, gdzie wspólnota wysłuchała pięknej konferencji o Eucharystii, którą wygłosił o. Łukasz (pielgrzymujący z #Trójką) z zakonu kapucynów. „Eucharystia jest dziękczynieniem. Dziękuje tylko ten kto czuje się obdarowany. A my otrzymaliśmy największy dar- Chrystus umarł za nas na krzyżu, aby nas zbawić.” To tam padły niezwykle ważne słowa o Eucharystii, która wymaga od nas także przygotowania, skupienia. „Kiedy zasiadają z możnym do stołu sam powinieneś ofiarować to samo co sam otrzymałeś” mówił św. Augustyn. Od Chrystusa otrzymaliśmy w posiłku jego ciało i krew. Dlatego my powinniśmy w pełni oddać siebie Bogu.  W Eucharystii otrzymujemy 3 dary: słowo, sakrament i spotkanie z człowiekiem. Najpierw otrzymujemy słowo Boże, które prowadzi nas do przyjęcia ciała i krwi, a to zaś pomaga nam w kontakcie z innymi. Nawet jeśli uważamy ze nasze dary są niewielkie to Bóg i tak uczyni z tego coś wielkiego. 

Pogoda nie zawsze rozpieszczała Jedynkę, ale udowodnili nam, że po burzy zawsze wychodzi słońce.

We wtorek zgodnie z tradycją do wspólnoty I dołączyła gr. 4. A do kolejnych tradycji Jedynki należą pielgrzymkowe chrzty w leśniowskim źródełku.

Jedynka z taką mocą zmierzała na Jasną Górę, że nie zatrzymywał ich nawet znak ograniczenia prędkości. I dotarła!

Jedynko, czy spotkamy się za rok?

Przewodnikiem Jedynki był ks. Grzegorz Kurzec, a za relację z trasy dziękujemy Gosi Różyckiej!