Skip to main content

Krok po kroczku, z każdą chwilą coraz bliżej.. Idziemy na Jasną Górę, a teraz jesteśmy już po półmetku drogi!

Od samego rana, we wtorek 10 sierpnia, na swojej drodze napotykaliśmy promienie słońca. Przepełnieni wiarą i chęcią spełnienia naszego celu, stawialiśmy kroki, a teraz cel już nadchodzi. Jutro z samego rana będziemy relacjonować ostatnie chwile 41. PPK, ale na razie zobaczcie wtorkowe zdjęcia i filmy. Zapraszamy!

Wspólnota I:

Tradycyjnie już (od kilku lat) 5 dnia na odcinku Mirów – Leśniów dołącza do nas kolejna grupa- 4’ w tym roku trasa nieco zmieniona przez remonty ale grupa już pokazała się na szlaku.

Dotarliśmy na pierwszy postój. Tym razem nie Mirów, ale las za Górka Włodowicka.

Chrzty pielgrzymkowe w leśniowskim źródełku. Tradycją Wspólnoty Prądnickiej jest, że osoby idące pierwszy raz przechodzą chrzest pielgrzymkowy polegający na zanurzeniu pielgrzyma w leśniowskim źródełku. Nie omija to nawet porządkowych!

Czyżby to już nasz ostatni nocleg? Zbliżamy się z pomrukami burzy do Przybynowa.

Wspólnota II:

„Wizyta bp Długosza w Myszkowie na Mszy św. o godz. 7:00. Właśnie wyruszamy w kierunku Żarek. Dziś w naszej Wspólnocie obchodzony jest tradycyjnie dzień misyjny.”

Wspólnota III:

Dzień rozpoczęliśmy nabożeństwem z udziałem biskupa. Odbyły się trzy msze – w Jaworzniku, Górze Włodowskiej i Kotowicach.

My już w Leśniowie, następny odcinek: Leśniów – Przybynów.

„Mokrzy, ale szczęśliwi dotarliśmy już na ostatni nocleg ☹️ Dzień rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele w Kotowicach, Górze Włodowskiej oraz Jaworzniku. Wszystkie grupy spotkały się dopiero na pierwszym postoju, gdzie odwiedził nas biskup Damian Muskus i wygłosił konferencję. W pełnym słońcu wyruszyliśmy w dalszą drogę, a kilkukilometrową trasę zwieńczyliśmy postojem w Leśniowie, w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, patronki rodzin. Stamtąd grupa 17 i 22, inną trasą, udała się na nocleg do Zrębic, a pozostałe grupy w dalszą drogę. Odcinek z Leśniowa do Przybynowa to zdecydowanie najcięższy i najmniej lubiany ze wszystkich odcinków, w dodatku upał nie sprzyjał wędrówce. Daliśmy jednak radę go pokonać i szczęśliwi odpoczywaliśmy na pobliskiej łące. Późniejsza trasa to droga do Biskupic, a następnie do Olsztyna. W międzyczasie złapał nas deszcz, który jakiś czas później przekształcił się w ulewę 🤦🏼‍♀️ Grupa 21 i 23 pozostały na noclegu w Biskupicach, a grupy 18 i 20 oraz 19 udały się do Olsztyna, gdzie spędzą noc 😊 Nie możemy doczekać się jutra, jednak jest nam smutno, że jutrzejszy dzień to również czas pożegnania….”

Wspólnota IV:

Z pola namiotowego w Rędkowicach wyruszyliśmy do Jaworznika. Mszy świętej przewodził bp Damian Muskus.

Wspólnota V:

Ania: „Dzień dobry w „przededniu chwały”! 🌞 Wspólnota 5 jest już prawie gotowa do wyjścia z Kroczyc. Dzisiaj przed nami kolejny trudny 😮‍💨dzień, ale jak to ksiądz Tomasz Stec (Główny przewodnik naszej wspólnoty) zacytował Kubusia Puchatka🍯 – „ale to będzie dobry dzień”. Prawa nóżka, lewa nóżka, prosto z serca buźka! 🥰”

„Pierwszy odcinek za nami! 🔥 Teraz będzie coraz ciężej😅 ale coraz to bliżej, a to najważniejsze. Postój w kotowickim lesie przyniósł dużo ulgi uprażonym🌽pięknym słońcem pielgrzymom. Zmierzamy teraz do Żarek, gdzie odpoczniemy przed znanymi wszystkim „piaskami” w Choroniu😊 Co prawda nie będzie to opalanko na plaży, ale któż śmiałby wybrzydzać na pielgrzymce.”

Wspólnota VI:

Arek: „Dzisiaj na trasie często mijają nas kombajny”. Cóż, nic w tym dziwnego – jak sierpień to pielgrzymka, ale też.. żniwa!

Wspólnota VII:

Wspólnota VIII:

Dzisiaj w Ósemce odbyły się już podziękowania.

Wspólnota IX: