Skip to main content

Za nami szósty dzień pielgrzymki. Dla pątników był to bardzo intensywny, ale i piękny dzień. Wspólnotę V na trasie odwiedził abp Marek Jędraszewski, który odprawił dla pielgrzymów Mszę świętą w Kąpielach Wielkich. Natomiast Dziewiątka pielgrzymowała dzisiaj z podniebnym przyjacielem, towarzyszącym jej na szlaku. Zobaczcie fotograficzną relację z naprawdę wyjątkowego poniedziałku na pielgrzymkowej trasie!

Wspólnota I

Po burzy zawsze wychodzi słońce 🙂 po nocy z deszczem i burza ranek przywitał nas pięknym słońcem. Jedynaczka zmierza właśnie na Mszę św. pod zamkiem w Smoleniu 🙂

Msza w Smoleniu. Zbliżamy się do postoju w Gieble.

Opuszczamy postój w Gieble i zmierzamy do Sarżyc 🙂

Jeden z dłuższych odcinków mamy za sobą. Mieszkańcy Skarżyc powitali nas soczystymi arbuzami i pyszna zupa. Bóg zapłać za tak wspaniałe przyjęcie.

Namioty już rozbite. Wszyscy bezpiecznie dotarliśmy do Włodowic.

 

Wspólnota II

Rozpoczęliśmy dzień (początkowo mglisty) Mszą świętą u stóp największego Zamku Szlaku Orlich Gniazd – Zamku w Ogrodzieńcu. Kazanie wygłosił ks. Przemysław Druszcz z parafii św. Szczepana w Krakowie. Po tradycyjnej sesji zdjęciowej pod Zamkiem wyruszyliśmy malowniczą trasą między polami dojrzewającej pszenicy do Kromołowa gdzie mamy postój. Następne przystanki na naszej drodze to Rudniki gdzie wysłuchamy konferencji ks. Andrzeja Gołębiowskiego SDB oraz Myszków w którym zostaniemy na noc.

I wspaniale ugoszczeni przez ks. proboszcza w Kromołowie 🙂

Kolejna część dnia – konferencja w Rudnikach w wykonaniu ks. Adama Podbiery z parafii św. Józefa na os. Kalinowym w Nowej Hucie oraz ks. Andrzeja Gołębiowskiego SDB o znaczeniu Eucharystii. Do pielgrzymki dołączył również ks. Krzysztof Porosło, który wieczorem poprowadzi adorację w Myszkowie.

 

Wspólnota III

Mszę świętą celebrował ks. Marian Pietraszko, kazanie wygłosił ks. Mirosław Żak – przewodnicy grupy 19.

Godzinki.

Odcinek Giebło – łąki przy skałkach, już dotarliśmy na te łąki.

Pozdrawiamy z ostatniego dzisiaj wesołego postoju w lesie za Morskiem. ❤️

Biegniemy już na nocleg do Jaworznika/Góry Włodowskiej/Kotowic. Dzisiejszy dzień minął nam szybko, ZA SZYBKO!! ☹️ Dzień rozpoczęliśmy Mszą św. w sanktuarium oo. Franciszkanów, której przewodniczył ks. Marian z grupy 19. Temperatura od rana zapowiadała słoneczny i ciepły dzień, mimo nocnego deszczu. Z radością wyruszyliśmy, by przeżyć razem kolejny wspólny dzień. Na pierwszym postoju odwiedzili nas członkowie biura prasowego Archidiecezji, którzy porozmawiali z naszymi funkcyjnymi. Reszta dnia, mimo wysokiej temperatury minęła bardzo sprawnie i w doborowym towarzystwie. Był czas na modlitwę, ale również na zabawę ❤️ Popołudniu udaliśmy się na noclegi – gr 19 do Kotowic, grupa 18 i 20 oraz 21 i 23 do Jaworznika, grupa 17 i 22 do Góry Włodowskiej. Smutno nam z myślą, że nasza wędrówka zmierza ku końcowi, ale jednocześnie cieszymy się, że już wkrótce dotrzemy przed oblicze Jasnogórskiej Pani ❤️

Wspólnota IV

Wspólnota V

Wspólnotę V odwiedził dzisiaj abp Marek Jędraszewski, który odprawił Mszę świętą w Kąpielach Wielkich.

 

Wspólnota VI

Przebyliśmy już leśny odcinek Pustyni Błędowskiej. Teraz odpoczywamy w Rokitnie Szlacheckim i za pół godziny wysłuchamy konferencji.

Dziś swoje 25-lecie święceń kapłańskich obchodzi ks. Bogdan Sarniak. Otrzymał od Wspólnoty bukiet herbaciany i torbę na laptopa.

Ćwiartka muzycznych grupy II, członu skawińsko-czernichowskiego pozdrawia!

Wspólnota VIII

Wyruszamy do Żarki letnisko.

Msza i postój w Mrzygłodzie. Postój w Myszkowie.

O 16 dotarliśmy do Żarek letnisko gdzie kończymy na dzisiaj 🙂

 

Wspólnota IX

Zajawka z dzisiejszej mszy.

 

Szósty dzień wędrówki wspólnota bocheńska rozpoczęła mszą pod ruinami zamku w Smoleniu. Słowo wygłosił do nas ksiądz Sebastian, który krótko i treściwie rozwinął myśl z dzisiejszej Ewangelii o pannach mądrych i nieroztropnych, odnosząc je do naszych postaw życiowych i gotowości na spotkanie z Panem. Dzisiaj dołączył do nas również brat Piotr, który u zarania pielgrzymki krakowskiej współtworzył naszą bocheńską grupę. Przyleciał do Smolenia prosto z USA! Zmierzamy teraz przez Pilicę na postój w Gieble.

Bochnia już na noclegu! Dzisiejszą noc spędzi pod szkołą we Włodowicach. Po dniu pełnym słońca i długich dystansów z pewnością każdy marzy teraz o odpoczynku i dużej ilości wody. Ale lepsze słońce niż ulewny deszcz 😉