Niedziela to już piąty dzień pielgrzymki. Pątnicy przemierzyli kolejne odcinki, dla niektórych było to wręcz rekordowe 40 km. Pogoda płatała figle, ale nasi pielgrzymi mają sprawdzone sposoby na przeganianie deszczu (a przekonacie się niżej). Po takim wysiłku pielgrzymi zdecydowanie zasłużyli na upragniony odpoczynek. A dla Was to czas, żeby zobaczyć fotorelację z piątego dnia 41. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej!

Wspólnota I

Po postoju w Podchybiu zmierzamy do Wolbromia.

Czyżby miało nas zmoczyć…?!?

I kolejny dzień już za nami. Wspólnota Prądnicka dotarła na nocleg do Strzegowej.

Wspólnota II

Dzień dobry w niedzielę! Mimo chłodnego, deszczowego i wietrznego poranka wyruszyliśmy o 5:30 z Sułoszowej aby dotrzeć na mszę św. o godz. 7:00 w Kosmolowie. Po serdecznym (i ciepłym) ugoszczeniu przez ks. Proboszcza oraz Parafian udaliśmy się piękną, położona między polami drogą do miejscowości Troks. Tam wysłuchaliśmy konferencji ks. Piotra Kosakowskiego. A teraz wyruszamy z postoju w Kluczach do miejscowości Rodaki, gdzie będzie kolejny postój.

Postój w Rodakach.

Wspólnota III

My właśnie kończymy pokonywać odcinek Jangrot/Trzyciąż – Chełm.

Za chwilę kończymy nasz postój w Dłużcu. Odpoczywaliśmy aktywnie, bo zostały rozegrane 3 mecze piłki nożnej ☺️ Grali wszyscy – księża, siostry, porządkowi, a nawet dzieci!! Odwiedził nas również nasz były przewodnik, ks. Darek. Ruszamy dalej, tym razem naszym celem jest park za Smoleniem 🙂

Meldujemy się na noclegu w Pilicy! Wysoka temperatura i ostre słońce towarzyszyły nam cały dzień i przyniosły też pierwsze wyzwania dla medycznych. Mimo to, rozegraliśmy mecze piłkarskie, emocje sięgały zenitu i można było się poczuć prawie jak na meczu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym ❤️ Oczywiście był również czas na refleksję i modlitwę, czyli na to, co najważniejsze. Dzień zakończyliśmy adoracją w kościele w Pilicy, teraz czas na odpoczynek 😊 Do jutra!

Wspólnota IV

Dzień rozpoczęliśmy wyjściem z Wolbromia z czarnymi chmurami i deszczem. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Włodzimierzowi, który przyjął nas z otwartymi rękami. Bardzo lubimy tam wracać! Na kolejnym odcinku Dłużec – Smoleń wyszło piękne słońce, które nam towarzyszyło do samego wieczora! Ostatni odcinek Smoleń Wierbka to jeden z najpiękniejszych odcinków podczas pielgrzymki! 🥰 Uwielbiamy przechodzić przez te piękne pejzaże. 🥰

Wieczór kończymy meczem między naszymi grupami: Nowohucka kontra KARAN.

Wspólnota V

Nie śpimy!

6:30 – pielgrzymkowa msza święta w Iwanowicach budzi całą miejscowość do życia. 🥰

Stamtąd 3/4 Piąteczki wyrusza w stronę Sieciechowic, gdzie dołączy do nich grupa z Niepołomic. 💚

Przed nami dzisiaj jeden z najtrudniejszych odcinków na trasie do Matki Jasnogórskiej, jednak perspektywa prawie 40-stu kilometrów nie jest nam straszna, a wręcz motywuje! 🔥

Dobrej niedzieli braciszkowie i siostrzyczki od całej Wspólnoty V. 💛💚💙❤️

Wspólnota VI

Zbliżamy się do Olkusza a jesteśmy w Witeradowie. Grupa III dziś idzie jako pierwsza. Radośnie i w niezłym tempie idzie do Mamy. 💙

Pierwsza z grup dotarła na postój w Olkuszu.

Olkusz za nami. W tle panorama miasta.

Melduję, że ostatnia z grup Wspólnoty VI Skawińsko-Czernichowskiej przekroczyła granicę Chechła, ale że się bardzo ciągnie to trochę jeszcze pójdziemy. 😄

Wspólnota VIII

Dzień dobry. 7:30 wyruszyliśmy do Rudnik. Dzień zaczęliśmy krótką modlitwą i teraz idziemy na Eucharystię w Rodakach 🙂 Humory dopisują mimo deszczu.

Postój w Ogrodzieńcu.

Postój w Kromołowie.

Wspólnota IX

Bochnia ruszyła z Tarnawy i zmierza do Wolbromia! Dzień rozpoczęliśmy mszą pod przewodnictwem naszego przewodnika, ks. Pawła, a słowo skierował do nas ojciec Zygmunt, który zaznaczał, że nie będzie nowych i świętych powołań bez świętości wiary w rodzinach.

Pożegnaliśmy także naszą siostrę Olę, główną kwatermistrz wspólnoty, która ze względów zawodowych musi wracać już na południe. Olu, Bóg zapłać za wszystko w tym roku i do zobaczenia już wkrótce!

Wśród drzew w Podchybiu wysłuchaliśmy konferencji ojca Zygmunta, która niejako była kontynuacją porannego kazania. Tym razem nacisk położył na rodzinę, jej budowanie i trwanie wobec przeciwności współczesnego świata. Teraz odpoczywamy w Wolbromiu, skąd ruszymy do Smolenia.