Skip to main content

5 sierpnia to drugi dzień pielgrzymowania dla trzech wspólnot – V, VIII i IX. Dzisiaj przez cały dzień na szlaku towarzyszył im deszcz. Jednak naszym wspaniałym pielgrzymom żadna pogoda nie jest straszna. Wytrwale, za krokiem krok pokonywali kolejne kilometry, aby dotrzeć do wyznaczonego na dzisiaj celu. Pełni energii i uśmiechu w końcu mogą odpocząć i nabrać sił na dalsze wędrowanie. A już jutro widzimy się na Wawelu! Już nie możemy się doczekać, a Wy? 

Relacja z drugiego dnia 41. PPK już na Was czeka: 

 

Wspólnota V:

Dzień II – idziemy jak burza już w składzie dwóch grup- Mszany i Myślenic. Niestety burza i deszcz towarzyszą nam nie tylko w kwestii tempa.

Jesteśmy jednak bardzo wytrwali i uparcie stawiamy kolejne kroki do celu. O godzinie 12:00 wyruszyliśmy z Zakliczyna i kierujemy się w stronę Wieliczki, a później… Kraków! 

Za nami ciężki, ale wspaniały dzień. Zakliczyn, Gorzków, Wieliczka i na samym końcu Kraków – to znaki, które minęliśmy dzisiaj na swojej drodze. Pogoda niestety nie rozpieszczała, ale jak to cytuje ksiądz Tomek Białoń – „kogo Pan Bóg kocha, tego karci”. No wychodzi na to, że kocha nas bardzo mocno, bo załatwił nam deszczyk na cały dzień. Dzisiaj dołączyła do nas grupa II – Gdów, co oznacza, że Piąteczka śmiga do Matki już prawie w całej okazałości.

Dziękujemy wszystkim śledzącym nas pielgrzymom za wsparcie i modlitwę! My udajemy się na zasłużony odpoczynek, a z kolejnymi aktualizacjami wracamy jutro.

Wspólnota VIII

Wyruszamy do Jankowic. Pada bardzo.

 

Na trasie Ósemka odpoczywała w Wadowicach oraz Graboszycach. Postój miał być przy jeziorku, ale ze względu na pogodę ks. Sebastian próbował znaleźć coś pod dachem. Sołtys był tak dobry, że udostępnił nam remizę strażacką i zaprosił w przyszłym roku. Następnie odbyła się Msza w Zatorze i poczęstunek. Za chwilę ruszamy do Jankowic, gdzie zostajemy na noc. W Jankowicach wspólnota 8 uczestniczyła w konferencji prowadzonej przez ks. dr Pawła Gałuszkę – dyrektora duszpasterstwa rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Wspólnota IX

Po Mszy w Strumianach, gdzie gospodarze pożegnali nas obfitym i pysznym śniadaniem, ruszyliśmy w dalszą drogę docierając do Krakowa. Tam, jak co roku, powitała nas gościnna parafia w Starym Bieżanowie, gdzie mamy chwilę na wysuszenie płaszczów przeciwdeszczowych przed dalszą drogą w kierunku centrum Krakowa.

Właśnie zameldowaliśmy się u ojców Paulinów na Skałce na chwilę postoju. Pierwszy etap z paulińskiego „tryptyku” – Skała – Leśniów – Częstochowa. Tutaj o 15:00 odmówimy koronkę i idziemy Plantami do Karmelitów na nocleg.

Lało mocno, więc zdjęć niewiele, ale meldujemy się na noclegu u ojców Karmelitów na Piaskach. Suszymy się i wypoczywamy przed jutrzejszą mszą na Wawelu! Cieszymy się, że kolejni pątnicy dołączają do naszej wspólnoty.