Skip to main content

4 sierpnia nadszedł ten dzień i pierwsze wspólnoty pojawiły się na trasie, która doprowadzi ich przed oblicze Matki na Jasnej Górze! Jako pierwsi na szlaku zameldowały się V, VIII i IX. Droga była raczej słoneczna i nie zaskoczyły tak ogromne jak w ubiegłym roku upały. Choć kto wie, w końcu nasza wędrówka potrwa jeszcze 7 dni! Mimo to w drodze na Jasną Górę niestraszne nam upały, deszcze. Jest dobrze, że możemy razem wędrować.

Zobaczcie kilka zdjęć i filmów z pierwszego dnia 41. PPK:

 

Wspólnota V:

Wyruszyli z Mszany Dolnej, by zakończyć dzień w Myślenicach. Jeden z postojów Piątki odbył się w Pcimiu, kolejny natomiast w Stróży.

 

Wspólnota VIII:

Wyruszyliśmy z Suchej Beskidzkiej i mieliśmy kilka postojów – we Wsi Lasy, Krzeszowie i Śleszowicach. Mszę świętą na początku pielgrzymki odprawił bp Janusz Mastalski. Dzień zakończyliśmy noclegiem w Jaroszowicach. Przez cały dzień dopisywały nam humory, a nasze gardła muszą odpocząć po całodniowym śpiewie.

Wspólnota IX:

Pielgrzymka bocheńska z samego rana wyruszyła z parafii św. Pawła Apostoła w Bochni. Mszy świętej, która zainaugurowała pierwszy dzień pielgrzymki, przewodniczył dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej – ks. Zbigniew Szostak. Postój Dziewiątki odbył się w Cikowicach, a dzień zakończył noclegiem w Strumianach.